„Let’s make an audiobook” – Program eTwinning

W ramach programu eTwinning, do którego przystąpiła w tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Michałowicach, został zrealizowany kolejny projekt pt. „Let’s make an audiobook”. Program eTwinning to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje współpracę szkół za pośrednictwem mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele z różnych krajów mogą współdziałać, wymieniać się informacjami i materiałami do nauki.

W projekcie zainicjowanym przez naszą szkołę wzięło udział kilkunastu uczniów z klas IV d oraz V c. Partnerami projektu zostały dwie szkoły z Serbii. Celem działań było nagranie mini audiobooka w języku angielskim i zaprezentowanie efektu swojej pracy szkołom partnerskim. Uczniowie naszej szkoły przygotowali nagranie według powieści dla dzieci autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Młynek do kawy” (w tłumaczeniu Antoni Lloyd-Jones).

Praca nad nagraniem okazała się przedsięwzięciem wymagającym, ale przyniosła też uczniom wiele satysfakcji i dobrej zabawy. Uczestnicy projektu wymyślali i tworzyli efekty dźwiękowe, z zapałem ćwiczyli grę aktorską i prawidłową wymowę swoich kwestii. Powstałe nagranie zostało zaprezentowane na lekcjach angielskiego oraz zamieszczone na wirtualnej platformie TwinSpace, służącej do komunikacji między szkołami partnerskimi.

Koordynatorzy projektu: Małgorzata Rzeźnik i Agnieszka Mazek

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content