Przystąpienie do programu eTwinning

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum przystąpiły do programu eTwinning, który jest częścią Erasmus+, programu Unii Europejskiej wspierającego edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.

Jest to bezpieczna i bezpłatna platforma dla nauczycieli w Europie pozwalająca na nawiązywanie kontaktów, współpracę przy projektach i dzielenie się pomysłami.

Nauczyciele języków obcych nawiązali kontakt z innymi krajami. Nasi partnerzy to szkoły z Grecji, Włoch oraz Rumunii. Pod hasłem „Seperated… and United…” uczniowie klas 4 oraz 5 tworzą materiał w języku angielskim, który pokazuje różnice oraz podobieństwa między krajami. Mamy za sobą już pierwszą prezentację o naszej szkole – projekt ma na celu rozwinąć świadomość europejską .

Należy do niego już w Europie: 283902 nauczycieli i 132918 szkół.