Publiczna prezentacja osiągnięć w ramach Szkoły Promującej Zdrowie

Dnia 8 marca 2019r. w naszej szkole odbyła się publiczna prezentacja osiągnięć w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.

Od rana w hali sportowej uczniowie mieli zajęcia w namiocie profilaktycznym sfinansowanym przez gminę Michałowice. W „Zakątku szczęścia” relaksowali się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, natomiast chętni mogli utrwalić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Tego dnia odbyło się badanie przesiewowe słuchu najmłodszych naszych uczniów.

O godzinie 12.00 przybyli licznie zaproszeni Goście z Urzędu Gminy, powiatu, okolicznych szkół, kuratorium, ORE, Komendy Policji, rodzice, aby uczestniczyć w publicznej prezentacji osiągnięć w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.

Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Andrzej Olęcki przywitaniem wszystkich Gości, zaś pani dyrektor Elżbieta Kwiatkowska przedstawiła zebranym naszą szkołę, zarówno bazę, jak i jej główne kierunki działań.

Następnie uczniowie Gimnazjum zaprezentowali osiągnięcia w ramach Szkoły Promującej Zdrowie związane z aktywnym trybem życia, zdrowym odżywaniem oraz higieną zdrowia psychicznego; konkursy plastyczne, recytatorskie, przedsięwzięcia, igrzyska sportowe, akcje prozdrowotne i wiele jeszcze innych działań, o których na bieżąco informowaliśmy na stronie internetowej szkoły. W przedsięwzięcia te aktywnie włączali się rodzice i Samorządy Uczniowskie.

Działania w ramach Szkoły Promującej Zdrowie zostały podsumowane na podstawie autoewaluacji realizacji czterech standardów. Jej wyniki zaprezentowała pani Agnieszka Grajewska, która omówiła wnioski i problemy priorytetowe wymagające rozwiązania. Łączna ocena, jaką uzyskaliśmy, wynosi 4,54 w przedziale od 2 do 5 punktów.

Szkolni Koordynatorzy Promocji Zdrowia pani Aneta Wąsowicz – Ciechomska i pani Anna Matejuk przedstawiły nagrodzonych w Gminnym Konkursie “Bezpiecznie, zdrowo i miło, by się w szkole lepiej żyło”. Nagrody wręczał gość honorowy uroczystości wójt Gminy Michałowice pani Małgorzata Pachecka.

Valentina Todorovska –Sokołowska krajowy koordynator sieci Szkół Promujących Zdrowie wyraziła uznanie dla naszych działań prozdrowotnych.

Przewodniczący Rady Rodziców pan Leszek Biera przedstawił działania zainicjowane przez Radę Rodziców oraz te, w których organizację włączali się rodzice.

Uroczystość uświetnił występ Klubu „Zdrowie”.
Tego dnia szkołę przyozdobiły piękne prace uczniów przygotowane na konkursy o tematyce zdrowotnej.

W trakcie spaceru po szkole czekała na naszych Gości miła niespodzianka – zdrowa przekąska przygotowana przez uczniów i rodziców z klas I – III oraz potrawy według przepisów św. Hildegardy podane przez klasę VIe.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji publicznej prezentacji osiągnięć w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content