Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

Drodzy Uczniowie,

Przed Wami rok szkolny, a wraz z nim nowe przygody. Kilka najbliższych dni to będzie wyjątkowy czas, kiedy znów spotkacie koleżanki i kolegów z klasy, oraz swoich nauczycieli. Czuję, że szkoła sprawi Wam wiele przyjemności. Szkoła to taki port, w którym przygotujecie swoją łódkę, aby popłynąć w życie i odkryć swoje wielkie możliwości. Ciekawość to wasza największa siła. Nie bójcie się zadawać pytań. Szukanie odpowiedzi może być wielką przygodą.

Szanowni Rodzice,

Polska noblistka Maria Skłodowska-Curie powiedziała kiedyś, że: „Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody, wzruszające jak czarodziejska baśń”. Życzę Wam, aby Wasze dzieci tak właśnie traktowały możliwość zdobywania wiedzy w szkołach Gminy Michałowice.

Ten rok szkolny nie jest taki jak poprzednie. To oczywiste. Dobrze przygotowaliśmy szkołę na przyjęcie uczniów. Sytuacja epidemiczna w naszej gminie także jest dobra. Jedna osoba podlega hospitalizacji z powodu Covid-19, 7 innych ma wynik dodatni. 24 osoby objęte są nadzorem epidemicznym i tyle samo jest na kwarantannie. To naprawdę niezłe wyniki w 20-tysięcznej gminie. Czujmy się bezpiecznie, ale postępujmy ostrożnie.

Dlatego do Państwa, do Rodziców, zwracam się z gorącą prośbą o rozmowę z dziećmi.

Jesteście dla swoich dzieci pierwszymi i najważniejszymi autorytetami. Zachęćcie proszę dzieci, aby stosowały się do wytycznych nauczycieli i dyrekcji, często myły ręce oraz zwracały uwagę na swoje samopoczucie. Czasem, lepiej zrezygnować z zajęć w szkole: w razie objawów np. przeziębienia niech dzieci zostaną w domach. Dzieci, Rodzice i Dziadkowie, Znajomi i ich Rodziny będą wtedy bezpieczni.

Zdaję sobie sprawę, że pewne utrudnienia mogą Was czasem irytować. Każdy z nas przez to przechodzi i wszyscy radzimy sobie z tym lepiej lub gorzej. Dlatego bądźcie dla siebie życzliwi, poprawiajcie sobie humor, żartujcie i śmiejcie się jak najwięcej. Pomagajcie sobie, dbajcie o wzajemne relacje i nie bójcie się prosić o pomoc. W naszych szkołach zawsze ją otrzymacie. Ja także jestem do dyspozycji.

Życzę Wszystkim – Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom wspaniałego roku szkolnego, jak najlepszych wyników w nauce oraz wiele satysfakcji z docierania do wiedzy i odkrywania świata. Bądźcie zdrowi i szczęśliwi.

Małgorzata Pachecka
Wójt Gminy Michałowice

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content