Święto Edukacji w klasach 4-8

• Święto Edukacji w klasach 4-8

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, ale my świętować zaczęliśmy już od czwartku 10 października 🙂Tego dnia odbył się apel, podczas którego młodzież z klas ósmych wystawiła fenomenalne przedstawienie “Długa przerwa”.

Z kolei w piątek postanowiliśmy się zamienić rolami i to uczniowie poprowadzili lekcje za nauczycieli. Poradzili sobie doskonale! Ale sami przyznali, że łatwo nie było! Niektórzy podeszli do powierzonych obowiązków bardzo profesjonalnie, przygotowali wszystkie materiały na zajęcia, wyszukali filmy edukacyjne związane z tematem, a nawet wykonali prezentacje multimedialne i ułożyli quizy interaktywne. Bez wątpienia rośnie wśród nas pokolenie świetnych pedagogów!

Oprócz tego nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali drobne niespodzianki. Jedną z nich były zakładki do książek przygotowane własnoręcznie przez uczniów. Również korytarze i drzwi sal lekcyjnych zostały  specjalnie na ten dzień ozdobione plakatami  wykonanymi wspólnie podczas godzin wychowawczych. Na plakatach widniała moc serdecznych życzeń i podziękowań skierowanych do nauczycieli.

Życzenia popłynęły też z głośników naszego szkolnego radiowęzła. Drodzy Nauczyciele, jeśli ktoś z Państwa nie mógł ich w piątek osobiście wysłuchać, przesyłamy je jeszcze raz:

Szanowne Grono Pedagogiczne! Kochani Nauczyciele!
Z okazji Święta Edukacji Narodowej samorząd uczniowski i w imieniu całej społeczności szkolnej składa Wam, Szanowni Nauczyciele, najserdeczniejsze życzenia.
Dziękujemy za ogrom pracy włożonej w to, abyśmy każdego dnia mogli stawać się lepszymi wersjami samych siebie… i byśmy poszerzali horyzonty intelektualne.
Dziękujemy Państwu za uniwersalne wartości, które nam przekazujecie. To dzięki nim w przyszłości będziemy wartościowymi ludźmi!
Wszyscy jesteśmy wielką michałowicką rodziną. Razem stanowimy jedność. Dziękujemy naszym Nauczycielom i Wychowawcom za niezapomniane chwile, które mamy okazję przeżywać wspólnie
w murach tej szkoły, a także na wycieczkach szkolnych.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy naszym Nauczycielom  samych sukcesów: zarówno zawodowych, jak i tych, niekoniecznie związanych ze szkołą.

Życzymy satysfakcji oraz radości z wykonywanej pracy, licząc – jak zawsze – na cierpliwość i wyrozumiałość dla nas, uczniów.

Serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego!