Działaj dla klimatu

Od stycznia 2022r.  gmina Michałowice wspólnie z gminą Brwinów realizuje projekt „Działaj dla klimatu”. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminie Brwinów i Michałowice z partnerstwie z Sandgerdi Elementary  School z Islandii.

Projekt będzie realizowany w latach 2022-2023 w szkołach w: Brwinowie, Żółwinie, Otrębusach, Nowej Wsi, Komorowie i Michałowicach. Zagranicznym partnerem jest Szkoła Podstawowa w Sandgerdi (Islandia).

W ramach projektu w naszej szkole będą realizowane działania edukacyjne, warsztaty, wyjazdy. Uczniowie wezmą udział w pięciu międzyszkolnych akcjach edukacyjnych, których tematy związane są z działaniami proklimatycznymi: segregowaniem śmieci, śladem węglowym, wodą, transportem rowerowym. W związku z tym organizowane będą liczne konkursy: plastyczne, wiedzy, konkursy na prezentacje multimedialne, filmy o segregacji odpadów. Do zdobycia będą atrakcyjne nagrody.  Uczniowie będą mieli  też okazję wzięcia udziału w pokazie mody ekologicznej.

Podczas akcji „Mój ślad węglowy” młodzież pozna jakie zmiany w stylu życia mogą dać największe efekty dla redukcji emisji dwutlenku węgla.

Akcja „Wiem, jak segregować” ma na celu podniesienie świadomości dotyczącej problemu odpadów, zachęcania do poprawnej segregacji.

Realizacja kampanii „Rowerem do szkoły” ma zachęcić uczniów do korzystania z ekologicznych środków transportu.

Młodsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił w roli małych ogrodników, biorąc udział w tworzeniu przyszkolnych ogródków.

Wszystkie realizowane akcje mają na celu podniesienie świadomości z zakresu zmian zachodzących w klimacie.

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych, artystycznych, humanistycznych,  informatycznych oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, nauczyciele świetlicy będą mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach zawartych w tym programie, a następnie wykorzystać tą wiedzę do pracy z uczniami.

Sprawozdanie 1

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content