Dzień Patrona

16 Października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Jana Pawła II. Był to dzień bogaty w różne formy aktywności.
Rozpoczął się Mszą Świętą w kościele w Michałowicach odprawioną w intencji uczniów i pracowników szkoły. Wzięły w niej udział delegacje klas 2-8.
Klasy pierwsze miały w tym dniu ślubowanie.
Klasy drugie i trzecie z wychowawcami, w strojach papieskich, brały udział w grze terenowej, odwiedzały różne osoby i zakątki szkoły. Grę przygotowała Siostra Agnieszka Adamczewska z pomocą Pani Magdaleny Koryckiej.
Klasy 4-6 uczestniczyły na sali gimnastycznej w części artystycznej, przedstawionej przez klasę 5e, którą przygotowała Pani Edyta Turowska z pomocą Księdza Przemysława Kocika. Był to wywiad – wspomnienia o Karolu Wojtyle – Janie Pawle II- Przyjacielu każdego człowieka, przeplatany slajdami i fragmentami nagrań.
Klasy 7-8, na lekcjach języka polskiego, przeprowadziły wywiad o naszym Patronie – według scenariusza części artystycznej dla klas 4-6.