“Ci, co zginęli w walce…” Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej

Już wkrótce, bo 2 października 2023 r. młodzież ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Michałowice wyruszy w uroczystym pochodzie pod Pomnik – Mauzoleum w Pęcicach. Będzie to już XX Raj Pęcicki organizowany przez władze gminy, nauczycieli i uczniów, dla uczczenia poległych Powstańców w Boju pod Pęcicami 2 sierpnia 1944 r.

W celu przybliżenia, tego jakże ważnego wydarzenia w historii lokalnej naszego regionu, rozpisywany jest Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny  “Ci, co zginęli w walce…”.

Zapraszamy uczniów klas VII i VIII interesujących się historią, poezją, piszących własne wiersze i lubiących tworzyć prace plastyczne do wzięcia udziału w konkursie.

Pamiętajcie, że tematem konkursu jest “Bój pod Pęcicami”, a nie szeroko pojęte Powstanie Warszawskie, jest to ważne, aby praca oddała właściwy zakres tematyczny.

Kategorie konkursowe

• Literacka – praca w formie wiersza o dowolnej budowie, co najmniej 20 wersów, zatytułowana, napisana indywidualnie, w formie elektronicznej.
  • Plastyczna – praca formatu co najmniej A3, wykonana indywidualnie, dowolną, wyłącznie płaską techniką plastyczną. Uwaga! Prace przestrzenne nie będą oceniane!

Kryteria oceny prac

Prace literackie:  poprawność merytoryczna, kompozycja, adekwatność tytułu, oryginalność ujęcia tematu, bogactwo języka, estetyka i poprawność zapisu, ortografia.

Prace plastyczne : zgodność z tematem, kompozycja, kolorystyka, estetyka wykonania, technika plastyczna, oryginalność ujęcia tematu.

Prace oddajemy do 18 września.

Więcej informacji u nauczycieli historii, języka polskiego i plastyki.

Szczegółowe  informacje i karta zgłoszenia uczestnika dostępne  w pliku poniżej.

Konkurs Międzyszkolny