Dzień Kropki w świetlicy

  • Dzień Kropki w świetlicy
  • Dzień Kropki w świetlicy
  • Dzień Kropki w świetlicy
  • Dzień Kropki w świetlicy
  • Dzień Kropki w świetlicy
  • Dzień Kropki w świetlicy
  • Dzień Kropki w świetlicy

15 września 2003 roku trafiła do rąk amerykańskich czytelników książeczka „The Dot” – napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa. Ta niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości – porusza serca nauczycieli, którzy czytają ją swoim uczniom i rozmawiają o talentach, drzemiących w każdym z nas. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

I tak już od 8 lat w ramach International Dot Day uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.

W tym roku do akcji włączyły się dzieci ze świetlicy klas IIa i IIb. Dzień pełen kropek obfitował w mnóstwo zabaw i zajęć związanych z kropkami, m.in. odkodowanie zdania napisanego pismem Braille’a, stworzenie „kropkowego” drzewa i własnej, niepowtarzalnej kropki. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom. Dzień Kropki zorganizowały p. K. Żakieta i A. Szymczak.

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content