Dzień Marchewki

• Dzień Marchewki

07.11.2016r. w klasach 0 – III w ramach realizowanego w szkole programu Szkoły Promującej Zdrowie został zorganizowany „Dzień Marchewki”.

Celem przedsięwzięcia było promowanie spożywania warzyw. Tego dnia wśród młodszej społeczności szkolnej królował kolor pomarańczowy i zielony. Niektórzy wyglądali prawie, jak prawdziwe marchewki.

Każda klasa przygotowała różne marchewkowe przysmaki oraz pięknie udekorowała nimi stół. Nie zabrakło surówek, marchewkowego ciasta, soku i marmolady marchewkowej. Natomiast uczniowie klas IIa i IIb przedstawili krótki program artystyczny o walorach spożywania marchewki.

Na zakończenie odbyła się degustacja wszystkich przygotowanych smakołyków. Było kolorowo, smacznie i z pewnością zdrowo.

Organizatorami Dnia Marchewki były panie: M. Jaworska i J. Karwacka.

Soki ufundowała Rada Rodziców. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Dnia Marchewki.