Dzień Patrona Szkoły

16.10.2008r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II obchodzono Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęła msza w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Michałowicach, którą celebrował ks. proboszcz L. Firlej. W czasie homilii przedstawił on zebranym wydarzenia, które towarzyszyły wyborowi kardynała Karola Wojtyły na papieża, dziś właśnie przypada 30 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II. Ks. proboszcz Leon Firlej podkreślił, że o życiu Jana Pawła II można by mówić bardzo długo, np. że znał wiele języków obcych, ale najważniejsze jest to, że zawsze szanował innych. Ks. proboszcz Leon Firlej zwrócił się do uczniów z apelem, aby życie Jana Pawła II było przykładem dla nich, żeby szanowali pracowników szkoły oraz jej wyposażenie, które wzbudza podziw i powinno służyć przyszłym pokoleniom.
Zespół „Dzwoneczki” stworzył piękną oprawę muzyczną uroczystości.
Uczniowie klasy IV b pod kierunkiem p. A. Stolarczyk przedstawili wzruszający montaż słowno – muzyczny z wykorzystaniem utworów ks.J.Twardowskiego. Po zakończeniu mszy św. uroczystość była kontynuowana w hali sportowej Zespołu Szkół.
W czasie Dnia Patrona odbyło się także ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny przygotowany wspólnie z wychowawcami (p.A.Matejuk, p. J.Matysiak i p.A. Pachurą). W przedstawieniu udział wzięli także uczniowie klasy VIa. Uczennica klasy Ib zaśpiewała Hymn Rodziny Szkół Jana Pawła II. Młodzi artyści zebrali mnóstwo braw. Zgodnie z tradycją dyrektor Zespołu Szkół p. A. Olęcki każdego pierwszoklasistę pasował „magicznym ołówkiem” na ucznia. Najmłodsi z przejęciem powtarzali słowa ślubowania.
Na zakończenie uroczystości uczniowie klas I złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową. Po oficjalnej części na uczniów klas pierwszych czekał słodki poczęstunek.
Wartę honorową przy tablicy pełniły zuchy.
Dzień Patrona Szkoły to piękna tradycja, którą warto pielęgnować przez następne lata.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content