Dzień polskiej niezapominajki

  • Dzień polskiej niezapominajki
  • Dzień polskiej niezapominajki

15 maja już od kilkunastu lat obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. W tym dniu szczególnie promujemy walory polskiej przyrody, jej różnorodność biologiczną oraz przypominamy o potrzebie ochrony środowiska.

Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, a także lokalnych tradycji.

Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości w stosunku do drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina także o istocie dbania o nasze otoczenie.

Małgorzata Skrzędziejewska – Cendrowska

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content