Goście w świetlicy

  • Goście w świetlicy
  • Goście w świetlicy
  • Goście w świetlicy

19.10.2016 r. w świetlicy klas trzecich gościliśmy Ani Cheishvili z Gruzji i Beth Mwangi z Kenii – wolontariuszki projektu Kidspeak.

Nasi goście przedstawili interesujące prezentacje o swoich ojczystych krajach, oczywiście w języku angielskim. Tłumaczem była p. A. Królak.

Dowiedzieliśmy się, że Gruzja jest bardzo różnorodna. Są tereny, gdzie można uprawiać sporty zimowe, a także zobaczyliśmy piękne tereny nadmorskie. Uczniowie poznali alfabet gruziński oraz dowiedzieli się, że wakacje w Gruzji trwają 3 miesiące, a lekcje najczęściej zaczynają się do 9.00.

W prezentacji o Kenii pojawiły się bardzo kolorowe autobusy oraz niezwykłe rośliny i zwierzęta. Dowiedzieliśmy się, że w typowej klasie jest od 30 do 35 uczniów i jeden nauczyciel, a językiem urzędowym – angielski. Dzieci uczą się jego od najmłodszych lat.

Nasi uczniowie mieli dużo pytań, a odważni próbowali zadawać je w języku angielskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content