III Turniej Gry Planszowej “Pęcice 44”

  • III Turniej Gry Planszowej “Pęcice 44”
  • III Turniej Gry Planszowej “Pęcice 44”
  • III Turniej Gry Planszowej “Pęcice 44”
  • III Turniej Gry Planszowej “Pęcice 44”
  • III Turniej Gry Planszowej “Pęcice 44”
  • III Turniej Gry Planszowej “Pęcice 44”
  • III Turniej Gry Planszowej “Pęcice 44”

12 października dwoje naszych uczniów, Zosia Tomaszewska i Bartosz Gajewski z klasy 7b reprezentowało Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Michałowicach w III Turnieju Gry Planszowej “Pęcice 44”. Organizatorem  był Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi. Do rywalizacji w grze stanęły zespoły dwuosobowe z gminnych szkół podstawowych.

Turniej odbywał się w wyjątkowym miejscu, a mianowicie w Małym Muzeum Historycznym mieszczącym się na terenie ZSP Nowa Wieś. To sala wypełniona pamiątkami i zabytkowymi przedmiotami związanymi z historią Gminy Michałowice.

Po niezwykle wyrównanej walce I miejsce zajęła drużyna gospodarzy. Żadna z drużyn nie popełniła  ani jednego błędu. Uczestnicy byli doskonale przygotowani  z tematu dotyczącego Boju pod Pęcicami i Powstania Warszawskiego. O zwycięstwie zdecydował tak naprawdę rzut kostką.

Turniej był jednym z wielu działań organizowanych w ramach obchodów “Pęcice-Patriotyzm-Pamięć – 20 lat Młodzieżowego Rajdu Pęcickiego”.

Była to doskonała okazja do poznania lokalnej tradycji i historii. Uczniowie przekonali się, że historii  można uczyć się na różne sposoby, nie tylko siedząc w szkolnej ławce.

 

Iwona Wójciuk

Nauczyciel historii

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content