Kiermasz Świąteczny

14.12.2019r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Radę Osiedla Michałowice. Hala sportowa zapełniła się stoiskami z przepięknym rękodziełem zdolnych mieszkanek gminy Michałowice oraz skromniejszym – naszym szkolnym. Ozdoby świąteczne wykonały dzieci z klas „0”, pierwszych i świetlicy szkolnej. Na sprzedaż zostały wystawione także prace konkursowe „Sztuka rodzinna – ozdoby świąteczne”.

W trakcie kiermaszu zorganizowane były warsztaty świąteczne dla dzieci, sfinansowane przez Radę Osiedla Michałowice.

Atrakcji nie brakowało. Kawiarenka proponowała pyszne ciasta domowego wypieku. Do rodzinnego zdjęcia w świątecznej aranżacji zapraszało stanowisko fotobudki. Do malowania świątecznych plakatów zachęcała p. Agnieszka Królak i p. Magdalena Kleszczewska. Odbyła się też aukcja podarowanych przedmiotów.

Występy naszych uczniów śpiewających kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Chętnych do zakupu nie brakowało. Zebraliśmy łącznie z: fotobudki, aukcji, kawiarenki, stoiska „świetlicy” i puszek 4804 zł (brawo Michałowice). Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla rodzin dzieci autystycznych z naszej gminy.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie. Bez Waszej pomocy nie byłoby tak świątecznie, miło i pysznie.

Dziękujemy wolontariuszom z klasy VIII c za pomoc w organizacji kiermaszu.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację Kiermaszu, a w szczególności p. Marzenie Gołaszewskiej – koordynatorowi przedsięwzięcia i p. Elżbiecie Sybilskiej, która prowadziła kiermasz i aukcję charytatywną.