Konkurs „Nasza gmina bez smogu” rozstrzygnięty

“Ponad 200 prac uczniów z gminnych szkól wpłynęło na konkurs pn. „Nasza gmina bez smogu”. Jego zwyciężczynią została Emilia Łokietek, uczennica klasy VA szkoły podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Komorowie. Gratulacje! Jej praca zostanie wykorzystana w gminnej kampanii promocyjno-informacyjnej w walce ze smogiem.

Jury w składzie Anna Stachera, Hanna Osowicka-Kozarzewska, Kazimierz Michalewicz, Jarosław Hirny-Budka, Joanna Wysocka-Sawczuk oraz Wojciech Grzeniewski obradowało ponad dwie godziny. Komisja zwracała szczególną uwagę na: zgodność z tematem, oryginalność, kompozycję, różnorodność stosowanych technik plastycznych, walory artystyczne i estetyczne pracy oraz samodzielność jej wykonania.

Spośród wszystkich prac wyłoniono 40 finałowych, z których wybrano zwycięską pracę oraz po 3 wyróżnienia w każdej kategorii.

Nagroda główna:
Emilia Łokietek – uczennica klasy VA szkoły w Komorowie

Wyróżnienia – kategoria klasy 0-IV szkół podstawowych
Tymoteusz Nagraba – uczeń klasy IA szkoły w Nowej Wsi
Antek Skubis – uczeń klasy IIIC szkoły w Michałowicach
Bianka Błaszak – uczennica klasy IVA szkoły w Michałowicach

Wyróżnienia – kategoria klasy V-VIII szkół podstawowych:
Matylda Kalisz – uczennica klasy VA szkoły w Nowej Wsi
Lena Lipert – uczennica klasy VIIIA szkoły w Michałowicach
Zofia Majtyka– uczennica kl. VIIB szkoły w Nowej Wsi

Część z prac nie spełniała wymogów regulaminu konkursu, a były nimi: format A4 lub A3 pracy, orientacja pionowa oraz wykonanie techniką płaska. Komisja zdecydowała jednak, żeby gminnymi upominkami wyróżnić także autorów tych najlepszych prac.

Otrzymają je:
Weronika Wrzos – uczennica klasy VA szkoły w Nowej Wsi
Agata Jankowska – uczennica klasy VIC szkoły w Komorowie
Wiktor Wall – uczeń klasy VB szkoły w Michałowicach

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i w przyszłości życzymy powodzenia.

Nagrody zostaną wręczone podczas najbliższej sesji rady gminy, 3 grudnia. Natomiast w holu urzędu gminy będzie można obejrzeć wystawę finałowych prac. Zapraszamy.”

źródło: facebook Gminy Michałowice
autor zdjęć p. Adrian Skubis