Konkurs plastyczny „Uwaga! Rowerzyści”

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić dzieci i młodzież z prowadzonej przez Panią placówki do udziału w Konkursie Plastycznym „Uwaga! Rowerzyści”, organizowanym przez nasze stowarzyszenie w ramach gminnego projektu skierowanego do mieszkańców Gminy Michałowice „Świeć przykładem – wsiądź na rower! Rowerem do pracy, po zdrowie i dla środowiska”

Celem Konkursu jest wyłonienie najciekawszej pracy plastycznej, która będzie promowała osoby jeżdżące na rowerze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i którą będzie można wykorzystać do opracowania nieformalnego oznakowania miejsc uczęszczanych przez rowerzystów w naszej gminie.

Dodatkowe cele to zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na zagadnienia związane z bezpiecznym ruchem rowerowym, poszanowaniem praw osób współdzielących infrastrukturę drogową oraz zaangażowanie młodego pokolenia w sprawy dotyczące lokalnej społeczności.

Prace zgłoszone do konkursu będą oceniane przez Komisję Konkursową (w jej skład wejdzie członek stowarzyszenia, Gminnej Rady Rowerowej oraz Pani Wójt Małgorzata Pachecka lub osoba przez Nią wskazana), a następnie upublicznione na specjalnie zorganizowanej wystawie (najprawdopodobniej w Urzędzie Gminy). Laureaci Konkursu zostaną nagrodzeni upominkami.

 

Czas trwania konkursu:  5 maj 2021 r. – 1 czerwiec 2021 r.

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do uczniów uczęszczających do szkół/przedszkoli zlokalizowanych na terenie Gminy Michałowice.

Konkurs Plastyczny jest elementem szerszej akcji profilaktycznej skierowanej do dzieci i młodzieży. W związku ze zbliżającymi się wakacjami i natężeniem ruchu rowerowego, przygotowaliśmy materiały dydaktyczne (scenariusz lekcji oraz filmy edukacyjne), które mają na celu przypomnienie/przekazanie młodym rowerzystom podstawowych zasad bezpiecznego ruchu rowerowego.

konkurs_zgoda_rodzicow-skonwertowany

Regulamin Konkursu plastycznego-skonwertowany

 

W imieniu stowarzyszenia

Iwona Mojecka

Sekretarz Stowarzyszenia Polskie Zrzeszenie Instruktorów Rowerowych

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content