Kto nie był, niech żałuje

• Kto nie był, niech żałuje

W dniach 15 – 19 stycznia 2024 roku w naszej szkole zostały zorganizowane dla uczniów klas I-III półkolonie zimowe pod hasłem: Gmina Michałowice wczoraj i dziś.
W trakcie półkolonii uczestnicy m.in. odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Michałowicach, gdzie zobaczyli najstarszą księgę inwentarzową i dowiedzieli się gdzie wcześniej miała siedzibę biblioteka. Dzieci musiały ze zdjęć odgadnąć w którym miejscu w naszej szkole wcześniej trzykrotnie urzędowała biblioteka.
W gabinecie pana P. Zahorodnego uczniowie nie tylko poznali pracę weterynarza, ale dowiedzieli się, jakie dzikie zwierzęta można spotkać na terenie naszej gminy.  Nie zabrakło także zajęć ruchowych: na lodowisku i hali sportowej. Dzieci pod kierunkiem pracowników firmy Gastroteam, samodzielnie wykonały pizzę i ze smakiem zjadły.
Jednak najwięcej atrakcji  czekało na uczniów w Urzędzie Gminy Michałowice. Oglądanie różnych pomieszczeń, w tym miejsca obrad Rady Gminy, gdzie każdy mógł “zabrać” głos, wzbudziło wiele emocji.  Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do gabinetu pani Wójt, uczniowie chętnie zadawali  pytania na temat pracy Wójta i Urzędu. Uczestnicy półkolonii wręczyli pani Wójt plakaty o gminie Michałowice, a sami dostali w prezencie pyszne cukierki.

Składamy podziękowania: pani Elżbiecie Sybilskiej za zorganizowanie zabawy integrującej wszystkich uczestników, pani Paulinie Szelenbaum za poświęcony czas i przeprowadzenie zajęć plastycznych, których efektem były ciekawe maski karnawałowe.

Tydzień wszystkim minął bardzo szybko.