Lagom

• Lagom

Uczniowie klas VII (a,b,c) i III ( b,c,d) biorą udział w Konkursie “Lagom – jak wygląda z klasą”. Wysłaliśmy już nasze zgłoszenia.
Prace zostaną opublikowane na portalu społecznościowym Facebook, na profilu „Szwecja z klasą” 17 marca 2018 roku.
Zadanie polegało na zrobieniu zdjęć i opisie, jak uczniowie rozumieją szwedzką filozofię, sekret dobrego życia.
Czym może być Lagom?

• Twórczym spędzaniem wolnego czasu.
  • Pracą w zespole.
  • Przytulnym wieczorem z przyjaciółmi i rodziną w domowym zaciszu.
  • Dbałością o szczere relacje.
  • Szacunkiem do ekologii.
  • Równowagą między pracą i nauką a odpoczynkiem.
  • Rozsądnymi wyborami zakupowymi.
  • Pięknie i funkcjonalnie urządzonym wnętrzem.
  • Miłością do przyrody.

A może czymś jeszcze innym? Do wygrania wycieczka do Szwecji dla całej klasy.”
Oglądajcie i oceniajcie naszą pracę.
Prosimy o komentarze.

Małgorzata Skrzędziejewska – Cendrowska

III b
Lagom – nasz styl życia
Lagom – nasz styl bycia
Lagomem żyjemy, świat poznajemy
Zdrowo się odżywiamy, więc wiele pomysłów mamy
Prostota to nasza cnota, a zdrowy styl życia to chęć do bycia
Zabawa to dobra sprawa, radością nas napawa,
Szczęśliwi będziemy jak do Szwecji pojedziemy.

VII b
Lagom to według nas filozofia idealnego życia zgodnie z naturą. Dbanie o naszą planetę to nasz priorytet, w końcu żyjemy na niej razem i jesteśmy za nią odpowiedzialni. Powinniśmy starać się aby nie zatruwać naszego środowiska, oszczędzać wodę i energię. Nasze zdjęcia są zrobione na łonie natury żeby pokazać, że szanujemy to co mamy.

VII a
Lagom- szwedzki sekret, o którym dowiedzieliśmy się na lekcji plastyki. Mówi on o oszczędzaniu oraz minimalistycznym życiu (w zgodzie z naturą – im mniej tym lepiej i piękniej).

W naszej pracy uwzględniliśmy różne aspekty zdrowego i ekologicznego stylu życia. Staraliśmy się, aby w naszych zdjęciach dopasować odpowiednie barwy oraz kompozycję, tak aby ukazać harmonię i równowagę między człowiekiem, a naturą.

Wielu uczniów poznało ten styl i zachwyciło się nim. Klasa bardzo zaangażowała się w ten projekt, więc bardzo przyłożyliśmy się do tych fotografii.

III c
Lagom, czyli dokładnie tyle, ile trzeba
Każdy z nas chce ,aby jego życie było długie i szczęśliwe. Według szwedzkiego lekarza styl życia jest ważniejszy niż wrodzone predyspozycje! Dlatego staramy się żyć blisko natury i o nią dbać. Segregując śmieci i dbając zimą o ptaki, które potrzebują naszej pomocy. Dbając o środowisko, które nas otacza dbamy także o siebie. Dzięki filozofii lagom ulepszamy świat !!!

VII c
W tym tygodniu w ramach lekcji plastyki realizowaliśmy projekt Lagom.
Podczas pracy nad projektem poznawaliśmy zasady zdrowego i minimalistycznego trybu życia. Razem z kolegami i koleżankami z klasy robiliśmy zdjęcia nawiązujące do tego stylu. Zasady Lagom pozwalają nam uwolnić się od zbytecznego uzależnienia od rzeczy materialnych na rzecz ich funkcjonalności. Łącząc naukę i zabawę w grupie swoich rówieśników integrowaliśmy się, jeszcze lepiej poznając siebie nawzajem.

III d
Lagom – jedno słowo, jednak tak ważne. Można powiedzieć, że to tylko styl życia, ale to jest aż styl życia. Nie za dużo, nie za mało, lecz w sam raz. Niby takie proste, jednak sprawi życie lepszym. Łatwy, szwedzki pomysł by żyło się lepiej.