Łamigłówki i gry logiczne. Dowiedz się, jak działa twój mózg

• Łamigłówki i gry logiczne. Dowiedz się, jak działa twój mózg

W poniedziałek 14 listopada w świetlicy klas trzecich i czwartych uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji pt. “Łamigłówki i gry logiczne. Dowiedz się, jak działa twój mózg” poprowadzonej przez Karolinę Przegiętkę, nauczyciela bibliotekarza z naszej biblioteki szkolnej.

Uczniowie wspólnie zastanawiali się czym są łamigłówki i czy znają jakieś przykłady. Potem przystąpili do rozgrywek. Zagrali miedzy innymi w: Hexx, IQ FIT, gry z serii Smart Games oraz wzbudzające największe zainteresowanie gry UBONGO Trigo i Travel.

Na koniec lekcji przyszedł czas na trochę teorii. Uczniowie obejrzeli animację “Jak działa mózg”.

Zajęcia przeprowadzono w ramach akcji “Boom na komiksy i gry planszowe w bibliotece”, do której nasza biblioteka zgłosiła udział i otrzymała pakiet komiksów, czasopism i gier.

Dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazane materiały.