m-Legitymacja

Informacje ogólne

Dzięki Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) przystąpiliśmy do programu mLegitymacja.

mLegitymacja jest kopią (elektroniczną) legitymacji papierowej. W załączeniu przesyłamy link do strony, na której zamieszczone są potrzebne informacje.

Osoby zainteresowane uruchomieniem mLegitymacji proszone są o zgłaszanie się do sekretariatu (pok. A7).

Warunki uzyskania dostępu:

1. wydanie legitymacji papierowej – oznacza to, że tylko osoby, którym została wydana już legitymacja papierowa mogą uzyskać mLegitymację. W systemie Librus są wprowadzone wszystkie wydane legitymacje. Dlatego nie jest konieczne przynoszenie papierowej legitymacji w celu okazania.
  2. zdjęcie – po zeskanowaniu będzie zwrócone. Można przesłać zdjęcie w formacie jpeg lub jpg drogą mailową podając imię i nazwisko ucznia, tylko na adres sekretariat@spmichalowice.pl, jeżeli nie będzie odpowiednie do dalszego przetworzenia sekretariat poprosi o zdjęcie papierowe
  3. odbiór z sekretariatu kodu aktywacyjnego
  4. zainstalowanie oprogramowania – do zapoznania w zakładce „instrukcja instalacji mLegitymacji”
  5. uruchomienie dokumentu na telefonie.

W przypadku zgubienia telefonu z zainstalowaną mLegitymacją należy zgłosić ten fakt w sekretariacie w celu zastrzeżenia dokumentu.
Ponowne uruchomienie wymaga wygenerowania kolejnego kodu aktywacyjnego za pośrednictwem sekretariatu.

Instrukcja instalacji mLegitymacji

Generator Zdjęć do mLegitymacji:

zdjecie-do-mlegitymacji-4