MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKO – PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS VII i VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Drodzy Uczniowie klas VII i VIII

Zapraszamy do udziału w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE LITERACKO – PLASTYCZNYM DLA UCZNIÓW KLAS VII i VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Temat: „ Ci, co zginęli w walce…” 80. rocznica Powstania Warszawskiego – Pęcice i Warszawa.

CELE KONKURSU:
• Zainteresowanie uczniów Gminy Michałowice tematyką Powstania Warszawskiego i Boju pod Pęcicami, poszerzenie i zgłębienie wiedzy historycznej związanej
z Pęcicami – Miejscem Pamięci Narodowej w regionie.
• Uczczenie kolejnej rocznicy Bitwy pod Pęcicami w ramach Powstania Warszawskiego.
• Kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia.
• Zmotywowanie uczniów do działań plastycznych i literackich, rozwijanie młodych talentów oraz prezentacja prac w środowisku lokalnym.
• Pobudzanie do twórczego myślenia oraz kształcenie indywidualnych uzdolnień uczniów, wzbogacenie i doskonalenie form pracy z uczniami zdolnymi.
•Rozwijanie wrażliwości artystycznej młodzieży.

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:
Kategorie konkursowe
1. Literacka – praca w formie wiersza o dowolnej budowie, co najmniej 20 wersów, zatytułowana, napisana indywidualnie, w formie wydruku oraz wersji elektronicznej.
2. Plastyczna– praca formatu co najmniej A3, wykonana indywidualnie, dowolną – wyłącznie płaską – techniką plastyczną. Uwaga! Prace przestrzenne nie będą oceniane.
Kryteria oceny prac
Prace literackie – poprawność merytoryczna, kompozycja, adekwatność tytułu, oryginalność ujęcia tematu, bogactwo języka, estetyka zapisu, ortografia.
Prace plastyczne – zgodność z tematem, kompozycja, kolorystyka, estetyka wykonania, technika plastyczna, oryginalność ujęcia tematu.

Prace oddajemy do nauczycieli historii do 17 września 2024r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Nauczyciele historii