NOC BIBLIOTEK 2024

• NOC BIBLIOTEK 2024

11 października 2024 roku po raz drugi w naszej szkole odbyła się „Noc Bibliotek”. Hasło tegorocznej edycji to „Moc bibliotek” a tematem przewodnim byli superbohaterowie 🦸🦸🏼‍♀️ Poszukiwaczy przygód zaprosiliśmy do biblioteki szkolnej od godziny 17 do godziny 21.

Impreza rozpoczęła się zabawą pt. „Odkryj swoje supermoce! – pokój zagadek”. Na półkach bibliotecznych regałów ukryto 12 superbohaterów, z czego 10 skrywało łamigłówki do rozwiązania. Każdy uczestnik otrzymał kartę do rozwiązania zaszyfrowanych zagadek. W bibliotece panował półmrok, który stwarzał niezwykły klimat i aurę tajemniczości. Po odkryciu wszystkich haseł uczniowie otrzymali zakładki i naklejki, a także wzięli udział w pamiątkowej sesji zdjęciowej z kartonowymi tabliczkami wybranej przez siebie supermocy.

Następnie w sali B1 odbywały się warsztaty plastyczne, które polegały na przygotowywaniu masek superbohaterów. Jeżeli maski zostały wykonane, uczniowie malowali kamyczki. Ostatnią atrakcją okazała się projekcja filmu pt. „Mój brat ściga dinozaury”. W trakcie seansu była możliwość poczęstowania się popcornem, za zorganizowanie którego bardzo dziękujemy Radzie Rodziców 🙂

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci z klas 0-4 chętnie uczestniczyli w poszczególnych aktywnościach, a wiele z nich zostało do samego końca.

Wszystkim, którzy pomogli w organizacji tegorocznej edycji Nocy Bibliotek bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!

Panie bibliotekarki