#ocochodziwszkole

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji #ocochodziwszkole . Odpowiadamy dziś sobie na pytanie o co tak naprawdę chodzi w szkole? Prawda jest taka, że uczymy się całe życie. To po co nam szkoła? Bo przecież można uczyć się w domu. Odpowiedź jest prosta: szkoła to miejsce, w którym chodzi nie tylko o zdobywanie wiedzy, ale o relacje, nabywanie wszechstronnych kompetencji, odkrywanie zainteresowań, wreszcie chodzi o to by nauczyć się żyć w społeczeństwie, być otwartym na współpracę, otwartym na świat i ludzi. Szkoła to ludzie. Szkoła w życiu każdego z nas zajmuje ważne miejsce. Teraz w czasie nauki zdalnej najbardziej widoczne jest, jak bardzo ważne jest to miejsce, w którym ścierają się poglądy, charaktery, emocje, ale przede wszystkim spotykają mali i duzi ludzie, którzy od siebie uczą się wzajemnie…. A według Ciebie o co chodzi w szkole?
Czekamy na twoje opinię. Podziel się z nami swoją refleksją.