Powitanie wiosny w klasach I-III

• Powitanie wiosny w klasach I-III

31.03.2016 r. uczniowie klas I – III świętowali powitanie wiosny. Celem spotkania było promowanie wśród najmłodszych zasad zdrowego żywienia oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu.

Organizatorem był pan Piotr Rezmer wraz z wychowawcami edukacji wczesnoszkolnej. Tego dnia uczniów obowiązywały kolorowe stroje, a wychowawców kolorowe wianki.

Na początku spotkania klasy drugie zaprezentowały tańce przygotowane pod kierunkiem p. E. Sybilskiej, wprowadzając wszystkich w wiosenny nastrój.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy. Przedstawiciele klas mieli do wykonania następujące zadania: wykonać plakat „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, przygotować zdrowe śniadanie, rozwiązać krzyżówki i odgadnąć zagadki oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące zdrowego odżywiania i aktywności sportowej.

Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie swoich zadań. Efekty pracy każdej grupy oceniało jury w składzie p. Agnieszka Gajewska – pielęgniarka, p. Ewa Pius – pedagog i p. Joanna Zasztowt – psycholog. W trakcie gdy jury podliczało punkty p. Jakub Daniluk prowadził sportowe zabawy, a p. Anna Wiśniewska –Kowalczyk zachęcała do uczestnictwa w „wiosennej rzece marzeń”.

Na koniec pan Piotr Rezmer wręczył pamiątkowe dyplomy przedstawicielom klas, a potem nastąpiła degustacja pyszności przygotowanych przez uczniów.

Wszyscy świetnie się bawili.