Programy i innowacje prowadzone w klasach 0

• Programy i innowacje prowadzone w klasach 0

W klasach 0 przez cały rok szkolny prowadzone były programy zdrowia psychicznego: ,,Kameleon – dopasuj emocje” – Gminny Program Ochrony Zdrowia Psychicznego Dzieci oraz Międzynarodowy Program ,,Przyjaciele Zippiego”.

Oprócz tego w klasie 0a realizowana była innowacja „Odkryj tajemnice swoich rąk”. Celem było wzbogacenie programu nauczania o nowe treści, formy i metody służące rozwijaniu motoryki małej oraz szerzenie idei poznawania poprzez doświadczanie, uwzględniając cały rozwój dziecka w wieku przedszkolnym.

W klasie 0b realizowany był ogólnopolski projekt pt. ,,Zabawa Sztuką”. Uczniowie realizowali zadania, które wprowadziły ich w świat sztuki zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Chętnie podejmowali wyzwania plastyczne oparte na twórczości słynnych artystów. Projekt był inspiracją do wielu działań plastycznych, umożliwił odkrycie talentów, rozwijał wyobraźnię, kształtował poczucie własnej wartości.