Projekt uczniowski: Jesienne drzewo.

  • Projekt uczniowski: Jesienne drzewo.
  • Projekt uczniowski: Jesienne drzewo.
  • Projekt uczniowski: Jesienne drzewo.
  • Projekt uczniowski: Jesienne drzewo.
  • Projekt uczniowski: Jesienne drzewo.
  • Projekt uczniowski: Jesienne drzewo.
  • Projekt uczniowski: Jesienne drzewo.
  • Projekt uczniowski: Jesienne drzewo.

Podczas apelu z okazji Dnia nauczyciela zaprosiliśmy wszystkich uczniów i nauczycieli do oglądania Jesiennego drzewa – wspólnego projektu klas czwartych, piątych i szóstych.

Nasze drzewo to klon, jest zainstalowane na ścianie nad drzwiami do pracowni plastycznej – jest wysokie, do samego sufitu, ma naturalnej wielkości i barwy liście wykonane przez uczniów. Można śmiało powiedzieć, że każda uczennica i uczeń “przyłożyli rękę” a nawet “liść” do naszego drzewa.

Projekt uczniowski do okazja do nauki planowania swojej pracy oraz współpracy z innymi, gdyż pracowaliśmy w zespołach zadaniowych. Trzeba było podzielić się zadaniami i przejąć odpowiedzialność za powierzone zadania. Wszystkie pomysły i dodatkowe prace uczniów, na przykład wiewiórka, biedronka, mrówki, dwa gniazda ptaków i zestaw grzybów niejadalnych … zostały dołączone do projektu. Część liści przyczepiliśmy na sznurkach, żeby uzyskać ciekawszy efekt i żeby powiewały, gdy ciepły jesienny wiatr zawita do szkoły przez uchylone okna.

Projekt ten był niezwykły, gdyż brało w nim udział kilkanaście klas. Pracowaliśmy etapami: jedna klasa kolorowała pień drzewa. Praca schła podczas przerwy, wtedy przychodzili uczniowie innej klasy i naklejali bibułę i kawałki tapety, żeby uzyskać ciekawą fakturę kory pnia. Kolejna grupa wypełniała kolorem gałęzie, dorysowywała tło, a każdy uczeń biorący udział w projekcie pokolorował i wyciął własny liść, albo dwa. Podczas podsumowania projektu zaobserwowaliśmy co warto zmienić czy poprawić następnym razem podczas planowania kolejnego projektu.

Z przyjemnością będę informować tu o kolejnych naszych pomysłach i realizacjach.

Sylwia Tłoczkowska

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content