Przedstawienie świąteczne po niemiecku

Miłą niespodziankę z okazji mikołajek i zbliżających świąt zrobili swoim kolegom i koleżankom z klas starszych uczniowie z klasy IVa i IVb.

W poniedziałek, w sali gimnastycznej miało miejsce przedstawienie teatralne w języku niemieckim pt.,,Ich bin so allein”(,,Jestem taki samotny”). Uczniowie zaprezentowali też wersję polską dla tych osób, które nie uczą się języka niemieckiego.

Mali aktorzy zadbali o odpowiednie przebrania zgodnie z rolą, jaką otrzymali oraz dekorację sali, którą wykonali pod kierunkiem p. M. Skrzędziejewskiej – Cendrowskiej.

Sztuka opowiadała o przyjaźni wśród zwierząt. Okazało się, że nie tak łatwo znaleźć prawdziwego przyjaciela. Przedstawienie przyjęte została bardzo entuzjastycznie. Aktorzy otrzymali gromkie brawa, a publiczność słodkości.

Uczniowie swoim występem chcieli nie tylko sprawić przyjemność kolegom, ale także zachęcić ich do nauki języka niemieckiego. Chyba im się udało!

Monika Pietrzak

 

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content