Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie

 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie
 • Sesja ekologiczna – akcja edukacyjna “Działaj dla klimatu” – podsumowanie

Projekt „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z SandgerdiElementary School z Islandii” zmierza powoli ku końcowi.

W piątek 20 października 2023 r.  zakończyła się ostatnia z akcji edukacyjnych : Sesja Ekologiczna realizowanych przez szkoły w ramach projektu –„Działaj dla klimatu” Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie z 7 szkół biorących udział w projekcie – szkoły z Gminy Michałowice: SP w Michałowicach, ZSO w Komorowie, ZSP w Nowej Wsi oraz szkoły z Gminy Brwinów: SP nr 1 w Brwinowie, ZSO w Brwinowie, ZSP w Otrębusach i ZSP w Żółwinie. Gospodarzem sesji była szkoła w Żółwinie.

Już po wejściu do szkoły można było wczuć się w klimat wydarzenia – gości wchodzących do budynku, zachwycała leśno-jesienna sceneria zachęcająca do odpoczynku na łonie przyrody. Dekoracja w sali gimnastycznej, gdzie odbywała się impreza, nawiązywała do tematyki zakończonych już akcji edukacyjnych realizowanych w szkołach: Mój ślad węglowy, Wiem jak segregować, Woda to życie, Rowerem do szkoły.

Sesja Ekologiczna, jako ostatnia z akcji edukacyjnych, poprzez tematy poruszane w konkursach zbierała w całość zagadnienia poruszane w czasie dotychczasowych akcji. W ramach sesji zorganizowane były cztery konkursy: konkurs na prezentację multimedialną, konkurs wiedzy, konkurs plastyczny i konkurs piosenki oraz pokaz mody ekologicznej. W

każdym z konkursów nagradzane były pierwsze trzy miejsca. Nad wyłonieniem zwycięzców pracowało jury złożone z nauczycieli z każdej ze szkół biorących udział w projekcie.

Konkurs na prezentację multimedialną polegał na przygotowaniu prezentacji dotyczącej wybranego tematu z zakresu ochrony klimatu. Nasza szkoła wylosowała temat: Gospodarka leśna a zmiany klimatu.

Jury oceniało m.in. poprawność merytoryczną i estetykę prezentacji oraz sposób jej zaprezentowania przez autora

W konkursie wiedzy ekologicznej trzyosobowe drużyny z poszczególnych szkół miały za zadanie odpowiedzieć na 8 wylosowanych pytań. Nie było to łatwe zadanie, ale wiedza uczniów i koncentracja była wysoka. Okazało się bowiem po zakończeniu 8 rundy, trzy szkoły otrzymały taką samą liczbę punktów i musiały zawalczyć między sobą o drugie i trzecie miejsce.

W przerwie wydarzenia jury oceniło prace przygotowane na konkurs plastyczny. Konkurs składał się z 2 części: uczniowie klas 4-6 zmierzyli się tematem „Mój ekologiczny dom”, który mieli przedstawić w postaci kolażu, uczniowie klas 7-8 mieli natomiast przygotować makietę „Eko-miasto”. Prace przygotowane na konkurs były wspaniałe. Widać w nich było ogromne zaangażowanie autorów, kreatywność i precyzję wykonania.

Po przerwie odbył się konkurs piosenki o tematyce proklimatycznej. Tu też jury nie miało łatwego zadania. Piosenki przygotowane na konkurs miały zarówno ciekawe teksty mówiące o ochronie przyrody jak i ich wykonanie  przez młodych wokalistów było imponujące.

Na koniec sesji przedstawiciele szkół zaprezentowali pokaz mody ekologicznej. W tej konkurencji również pomysłowość uczniów była niezrównana. Mogliśmy obejrzeć  zarówno kreacje z surowców wtórnych jak i odzież, której inwencja młodych projektantów mody dała drugie życie. Całość pokazu okraszona była pełnym humoru komentarzem prowadzących.

Sesja ekologiczna pokazała, że mamy bardzo zdolną młodzież – z bogatą wiedzą ekologiczną, zdolną plastycznie i wokalnie oraz pełną pomysłów.

Oto lista laureatów:

Konkurs na prezentację multimedialną

I miejsce – Tomasz Szczygielski (ZSO Brwinów)

II miejsce  – Jagoda Buczak (SP 1 Brwinów)

III miejsce – Oleksandra Kolomyi (ZSP Otrębusy)

IV miejsce – Bruno Szymaniak (SP Michałowice)

Konkurs wiedzy

I miejsce  – Aleksandra Kozłowska, Patryk Waliś, Antoni Wolski (SP 1 Brwinów)

II miejsce – Maria Dzieciuch,  Lena Krenz, Szymon Samaruk  (ZSP Nowa Wieś)

III miejsce – Alicja Jabłońska, Aleksandra Kasprzyk, Antoni Skorupski (ZSO Komorów)

IV miejsce –  Zofia Damaz, Lilianna Pigiel,  Iga Pietruczuk (SP Michałowice)

Konkurs plastyczny

Kolaż „Mój ekologiczny dom”

I miejsce – Sebastian Mańkowski (ZSP Nowa Wieś)

II miejsce – Zofia Staniszkis (ZSO Komorów)

III miejsce – Alicja Brzozowska (SP 1 Brwinów)

Makieta „Eko miasto”

I miejsce – Jagoda Buczak (SP 1 Brwinów)

II miejsce – Patryk Czarny (ZSP Nowa Wieś)

III miejsce – Tomasz Szczygielski  (ZSO Brwinów)

IV miejsce – Julia Daniszewska (SP Michałowice)

Konkurs piosenki

I miejsce  – Julia Zwolińska, Gabriela Witwicka, Michalina Senkalska (ZSP Żółwin)

II miejsce  – Ignacy Pawiński, Michał Kujawa, Krzysztof Majewski (ZSO Brwinów)

III miejsce – Zuzanna Orzeł (SP Michałowice)

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content