Spotkanie z Afryką

  • Spotkanie z Afryką
  • Spotkanie z Afryką
  • Spotkanie z Afryką
  • Spotkanie z Afryką
  • Spotkanie z Afryką
  • Spotkanie z Afryką

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.”
Jan Paweł II

06.06.2017 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy księdza Jana Kędziorę – misjonarza z Afryki. Nasz Gość opowiedział uczniom klas „0” – III o pracy misji. Zwrócił uwagę dzieciom, że to co dla nich jest oczywiste np. chodzenie do szkoły, zabawy piłką, dla afrykańskich dzieci często jest tylko marzeniem. Pokazał, że chociaż podopieczni misji często żyją bardzo skromnie, to tak jak inne dzieci na całym świecie lubią bawić się, tańczyć i śmiać.

Dzieci miały możliwość zobaczyć afrykańskie instrumenty, stroje.

Misjonarz podziękował uczniom naszej szkoły, za comiesięczne wspieranie podopiecznego misji. Świetlica szkolna klas IIIc, IIId, IIIe w ramach „adopcji serca” prowadzonej przez Pallotynów (Warszawa, Skaryszewska 12) sponsoruje wydatki na życie małego chłopca w Afryce.

Za uczestnictwo w adopcji i dar serca – dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom. Spotkanie zorganizowała pani Małgorzata Szczególska – Basaj.

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content