Sukces wokalistek z naszej szkoły w II Konkursie Piosenki Wojciecha Młynarskiego

Z wielką radością informujemy, że trzy uczennice z naszej szkoły zostały laureatkami II KONKURSU PIOSENKI WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO organizowanego przez Towarzystwo Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie, przy współudziale LO im. T. Zana w Pruszkowie oraz Fundacji im. Wojciecha Młynarskiego. Patronem tego konkursu była Wójt Gminy Michałowice Pani Małgorzata Pachecka.

Laureatki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Michałowicach:
I miejsce – Lilianna Pigiel z klasy Va
(kategoria – uczestnicy urodzeni w latach 2009-2011)
II miejsce – Zofia Urbańska z klasy VIII a
(kategoria – uczestnicy urodzeni w latach 2004-2008)
III miejsce – Justyna Brzeźna z klasy VIII c
(kategoria – uczestnicy urodzeni w latach 2004-2008)

W konkursie wzięły udział również wspaniale śpiewające:
Anna Brzeźna z klasy III b
Bajera Michalina z klasy VI c

Poniżej protokół z posiedzenia jury oraz link do strony Towarzystwa Towarzystwo Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie, gdzie można obejrzeć video z nagraniami uczestników konkursu.
Serdecznie gratulujemy!!!

http://zan.org.pl/2020/11/10/ii-konkurs-piosenki-wojciecha-mlynarskiego-2020/

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY KONKURSU PIOSENKI WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO Z DN.28.10.2020r.

1. Obrady odbyły się z udziałem komisji konkursowej w składzie:
Barbara Młynarska Ahrens – aktorka, animatorka kultury ,siostra Wojciecha Młynarskiego, udział drogą zdalną,
Ewa Król – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego. im. T. Zana w Pruszkowie,
Ewa Sowa – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury „Kamyk” w Pruszkowie,
Hanna Barlak – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie”,
Cezary Grzelak – Prezes Towarzystwa Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im.T.Zana
1. Wybór przewodniczącego :
Na przewodnicząca jury jednogłośnie została wybrana Hanna Barlak.
1. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z powiatu pruszkowskiego. Z uwagi na czas pandemii zgłoszenie udziału w konkursie odbywało się poprzez nadesłanie nagrania wykonania utworu autorstwa Wojciecha Młynarskiego drogą elektroniczną. Do konkursu przystąpiło 22 osoby, które po stwierdzeniu poprawności zgłoszenia zostały zakwalifikowane do konkursu.
2. Komisja dokonała podziału wiekowego wśród uczestników na dwie grupy:
uczestnicy urodzeni w latach 2009-2011
uczestnicy urodzeni w latach 2004-2008
Rozstrzygniecie konkursu :
Wyniki dla grupy wiekowej 2009 – 2011
I miejsce – Pigiel Liliana l. 10
II miejsce – Kalisz Anastazja l. 9
II miejsce – Zakrzewski Gabriel l.10
III miejsce – Zaskurska Zofia l. 10
III miejsce – Kamiński Franciszek l. 10

Wyniki dla grupy wiekowej 2004 – 2008
I miejsce – Szczegodzińska Anna l.16
I miejsce – Żołtowska Julia l.12
II Maliszewski Kuba l.12
II Urbańska Zofia l.12
III miejsce – Brzeźna Justyna l.14
III miejsce – Fruba Patrycja l. 16
II Konkurs Wojtka Młynarskiego – Uczestnicy

Odtwarzacz video
40:53
41:37
1. Podsumowanie konkursu:
Tegoroczny konkurs odbył się w oparciu o nadesłane nagrania, co niewątpliwie nie było łatwe dla uczestników, ale też i stawiało nowe wyzwania dla komisji konkursowej. Wiadomo, że uczestnicy dysponowali różnymi możliwościami technicznymi, aby wykonać nagranie, niemniej komisja starała się brać pod uwagę wszystkie czynniki i okoliczności przy ocenie uczestników. Duża wartością jest to, że pojawiły się utwory mniej popularne, a cenne jak chociażby utwór „Przetrwamy” , „Wrony” , „Taka Piosenka”. Cieszy fakt, że do konkursu zgłosili się mali i duzi, co rokuje że teksty Wojciecha Młynarskiego będą „żyły”.
Uczestnikom życzymy dalszego twórczego, artystycznego rozwoju !
Przewodnicząca jury – Hanna Barlak
Członkowie jury : Barbara Młynarska – Ahrens
Ewa Król
Ewa Sowa
Cezary Grzelak
Druga edycja konkursu piosenki Wojciecha Młynarskiego pn. „Tu w Zanie zaczynał Wojtek Młynarski” już za nami! W dniu 28 października 2020 r. konkurs został rozstrzygnięty, Konkurs dla dzieci i młodzieży jest inicjatywą Towarzystwa Absolwentów Liceum T. Zana. Patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja im. Wojciecha Młynarskiego i Prezydent Miasta Pruszków, Starosta Powiatu Pruszkowskiego oraz w tym roku Wójt Gminy Michałowice. Szczególnie ważne było wsparcie finansowe udzielone Organizatorom przez Starostwo Powiatu Pruszkowskiego oraz Gminę Michałowice.
Do promocji wydarzenia włączyło się Towarzystwo Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie” organizując warsztaty wokalne dla osób zainteresowanych udziałem w konkursie .
Okoliczności tegorocznego konkursu, za sprawą pandemii nie były typowe. Niestety, nie można było zorganizować przesłuchań „na żywo” i obejrzeć młodych artystów na scenie. Wielka szkoda ale najważniejsze , że konkurs się odbył a uczestnicy mogli zaprezentować swoje muzyczne talenty. Do Konkursu zgłosiło się i przesłało nagrania 22 uczestników, w przedziale wiekowym 9 -16 lat.
Było też z czego wybierać, choć nie był to łatwy wybór! Komisja konkursowa brała pod uwagę dykcję, trzymanie linii melodycznej i oczywiście interpretację. Utwory Wojciecha Młynarskiego są bardzo wymagające i muzycznie i literacko. Wyzwanie duże, nie zawsze udawało się sprostać ale ważne, że próba została podjęta! To co istotne i warte podkreślenia to sięganie przez młodych uczestników po utwory mniej popularne, jak choćby piosenka „Przetrwamy” z którym świetnie poradziła sobie Julia Zółtowska czy „Poranne łzy” w wykonaniu Zosi Urbańskiej. Naturalnie nie zabrakło „klasyki” Młynarskiego: „Jeszcze w zielone gramy”, „Róbmy swoje” czy „Jesteśmy na wczasach”.
Wszyscy uczestnicy zasłużyli na uznanie i wielkie brawa, choć tym razem zdalne! Życzymy Im radości z odkrywania pięknej poezji Wojciecha Młynarskiego i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy artystyczne! Mali i duzi sięgają po teksty wybitnego Artysty, Mistrza Słowa – to wielka satysfakcja, a my zgodnie z przesłaniem „Róbmy swoje” i już czekamy na kolejną edycję Konkursu.
Hanna Barlak
Przewodnicząca Komisji Konkursowej
W związku z reżimem sanitarnym rozdanie nagród i dyplomów dla laureatów i uczestników II Konkursu piosenki Wojciecha Młynarskiego odbędzie się w terminie późniejszym po zakończeniu zaostrzonego reżimu sanitarnego. O tym terminie poinformujemy na stronie Towarzystwa Absolwentów.
Organizatorzy Tow.Absolw. i Dyrekcja LO T Zana.

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content