ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II

 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II
 • ŚWIĘTO PATRONA NASZEJ SZKOŁY ŚW. JANA PAWŁA II

W tym roku świętowanie Patrona naszej Szkoły zaczęliśmy już 12 października. Wtedy delegacja uczniów naszej szkoły, z Pocztem Sztandarowym i opiekunami ks. Przemkiem, p. Edytą, p. Magda i s. Agnieszką pojechaliśmy do Częstochowy na Zjazd Szkół im. Jana Pawła II. Tam mogliśmy uczestniczyć we Mszy Świętej, tam przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej polecaliśmy w naszych modlitwach wszystkie sprawy naszej szkolnej społeczności. Mogliśmy zobaczyć jak wiele szkół nosi imię Jana Pawła II i było to ciekawe doświadczenie.

Cały dzień byliśmy w drodze, doświadczając wspólnoty w autokarze i oczywiście nie mogło zabraknąć małego „conieco” w naszym ulubionym miejscu z żółtym logo w tle😊

16 października wspominaliśmy 45 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z pewnością to ważny dzień dla naszej Ojczyzny, a także społeczności naszej szkoły. Tego dnia przyszliśmy do szkoły ubrani na żółto-biało…choć łatwe to nie było, aż tak strasznie dużo żółtych ubrań jednak nie mamy…w przyszłym roku może będzie lepiej.

O godzinie 8.15 delegacje naszych klas z Pocztem Sztandarowym i Dyrekcją Szkoły udały się na Mszę Świętą do kościoła Wniebowzięcia NMP. Tam modliliśmy się w intencji Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników oraz Uczniów naszej szkoły.

Klasy pierwsze tego dnia wykonały piękne plakaty przedstawiające Jana Pawła II wśród dzieci i to nie jakichś tam – każdy miał narysować siebie i przykleić obok Papieża. Prace były piękne i można je podziwiać na korytarzu B na parterze.

Klasy drugie i trzecie podzieliły się na zespoły i każdy zespół otrzymał jeden, krótki filmik przedstawiający jakieś wydarzenie z życia Karola Wojtyły późniejszego Jana Pawła II. Trzeba było odpowiedzieć na kilka pytań i dowolną techniką przedstawić na kartce A3 to wydarzenie. Prace były naprawdę piękne i pomysłowe, a z poszczególnych prac wyszedł nam całkiem spory życiorys Karola Wojtyły. Były tam różne wydarzenia: o tym jak Karol przyjaźnił się z Jurkiem – żydowskim mieszkańcem Wadowic, o tym jak zabłądził w górach i gaździna nazwała Go „baranem” a On wcale się nie obraził, o tym jak przeprowadzał się do Watykanu i okazało się, że ma całkiem niewiele rzeczy do przewiezienia, chociaż całego TIRa podstawiono, o tym jak nie bał się przytulić chłopca chorego na AIDS i wiele innych ciekawych historii, które pokazały nam, że to była naprawdę piękna i wielka Postać.

Klasy od czwartych do ósmych tego dnia wzięły udział w konkursie „1 z 11” 😊

Tu trzeba było wykazać się niezwykłą wiedzą na temat życia Jana Pawła II. I trzeba nam uczciwie przyznać, że klasy czwarte i piąte wiedziały BAAAARRRDZO DUUUŻO. Klasy szóste, siódme i ósme sporo mogłyby się od młodszych nauczyć. Było o co walczyć, gdyż najlepsza klasa otrzymała bon na pizzę dla całej klasy, ufundowany przez Zacnego Sponsora, któremu bardzo dziękujemy😊 Wygrała klasa 5b w kategorii klas młodszych i klasa 7c w starszych. Zwycięzcom GRATULUJEMY! I dziękujemy całej społeczności szkolnej za ten wspólnie spędzony dzień.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content