Trzecia rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 Jan Paweł II „powrócił do domu Ojca”.
Uroczystość upamiętniająca trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II rozpoczęła się o godzinie ósmej Mszą Świętą w kościele parafialnym w Michałowicach. Celebrował ją ks. prałat Leon Firlej. Kościół zapełnili uczniowie Szkoły Podstawowej im.J.Pawła II w Michałowicach, ich rodzice i nauczyciele. Ks. proboszcz w homilii mówił: każdy człowiek jest podobny do bryły marmuru z którego rzeźbiarz może wyrzeźbić piękną rzeźbę. Dom rodzinny, szkoła przez wychowanie kształtuje postać wspaniałego człowieka, ale tylko pod warunkiem, że dziecko podda się „pracy rzeźbiarza”. Trzecia rocznica śmierci J.Pawła II jest dla każdego z nas także okazją do swoistego rachunku sumienia. Czy nasz wspaniały Patron spoglądając każdego dnia może być dumny z michałowickich uczniów? Ks. L. Firlej podkreślił, że Karol Wojtyła był zwyczajnym chłopcem z Wadowic, wyróżniał się posłuszeństwem, zamiłowaniem do nauki. Drogowskazem dla nas w życiu niech będą słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.
Uczniowie przedstawili program poetycko – muzyczny przygotowany pod kierunkiem s. D.Zajkowskiej i p. J.Kaminskiego, a oparty na wierszach Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Występy uświetnił zespół wokalny „Dzwoneczki”.

O Janie Pawle II

…Tyś swoim słowem bronił wartości
Tyś w każdym człowieku szukał miłości
Tyś stworzył we mnie posąg nadziei
Tyś był przywódca bożej idei…

Przez swoja wielkość –jesteś nieśmiertelny
Trwać będziesz w pamięci na wieki
Gdy spojrzę na plac św. Piotra
To Ciebie zobaczę – białego orła…

Wyzwoliłeś ojczyznę spod niewoli
Wiedziałeś zawsze co innych boli
Wprowadziłeś kościół w III tysiąclecie
Takiego człowieka nie było na świecie.

Do zebranych przemówił także Wójt Gminy Michałowice p. R.Lawrence. Podkreślił, że Jan Paweł II był największym z Polaków i powinniśmy dokładać wszelkich starań, aby być wierni wartościom i ideałom głoszonym przez Ojca Świętego.
Na zakończenie wszyscy odśpiewali ulubioną piosenkę Jana Pawła II „ Barka”. Po uroczystościach w Kościele wszyscy zebrani udali się do budynku szkoły, by przed tablicą pamiątkową złożyć kwiaty i zapalić znicze. Na każdej przerwie wartę honorową trzymały zuchy i harcerze.
Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content