Tydzień Niemiecki

• Tydzień Niemiecki

W tym tygodniu odbył się w naszej szkole tydzień języka niemieckiego, w ramach którego uczniowie aktywnie brali udział w różnych przedsięwzięciach:

• przygotowywali plakaty na temat sławnych Niemców lub ciekawych miejsc w krajach niemieckojęzycznych
  • na wszystkich lekcjach języka niemieckiego uczniowie rywalizowali w teście wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, brali udział w grach i zabawach językowych ćwicząc swoje zdolności językowe
  • w marcu odbył się 2 szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, w którym również wzięło udział wielu uczniów klas VII i gimnazjalnych
  • 26.04.2018r. w stołówce szkolnej był serwowany obiad w stylu niemieckim
  • również 26.04.2018r. uczniowie przygotowali potrawy kuchni niemieckiej, które można było podziwiać i zasmakować na przerwie po 3 godzinie lekcyjnej na I piętrze w bloku C.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że wszystkie podjęte inicjatywy wzbogaciły Waszą wiedzę o świecie i podniosły Wasze umiejętności językowe.

Zespół nauczycieli języka niemieckiego.