Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8

 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8
 • Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 4-8

W piątek 10 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie z klas 4-8, nauczyciele i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej gali. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, został odśpiewany Hymn Polski, następnie głos zabrała Pani Wójt, która w krótkim przemówieniu zwróciła się do uczniów i podkreśliła wagę Święta Niepodległości.

Głównym punktem uroczystości były występy laureatów Szkolnych Konkursów “Śpiewamy dla Ojczyzny”, “Recytujemy dla Ojczyzny” i “Malujemy dla Ojczyzny”. Młodzież pokazała swój potencjał, zaprezentowane piosenki, wiersze oraz prace plastyczne były pięknym wyrazem postawy patriotycznej.

Wystąpienia laureatów przeplatały złote myśli marszałka Józefa Piłsudskiego odczytywane przez nauczycieli prowadzących galę, Panią Joannę Noskę i Pana Mateusza Dudzika. A wszystko dopełniły występy szkolnego chóru, którym opiekuje się ksiądz Przemysław Kocik. O dekorację i artystyczny wyraz sali zadbały Pani Agnieszka Królak i Pani Sylwia Tłoczkowska.

W uroczystościach uczestniczyli licznie zgromadzeni goście: Pani Wójt Gminy Michałowice Małgorzata Pachecka, Przewodnicząca Rady Gminy Michałowice Pani Beata Rycerska, Radna Gminy Michałowice Pani Adrianna Król-Popiel, Radny Gminy Michałowice Pan Maciej Polarczyk, Przedstawiciel Rady Rodziców Pani Marzena Szczęsna oraz Gość Honorowy starszy ułan Pan Witold Grzybowski, uczestnik powstania warszawskiego.

Ten dzień od pierwszej do ostatniej lekcji był utrzymany w konwencji patriotycznej. Oprócz uroczystego apelu, uczniowie klas 4-8 wzięli udział w wydarzeniach i atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję:

· Spotkanie uczniów klas 7 i 8 z Panem Witoldem Grzybowskim, starszym ułanem, uczestnikiem powstania warszawskiego. Spotkanie zorganizował Pan Piotr Goruk-Górski,  Prezes Stowarzyszenia Proobronnego “Amor Patriae”, nauczyciel historii.

· Lekcje wychowawcze “Polskie Symbole Narodowe” dla wszystkich klas starszych.

· “Piknik historyczno-edukacyjny: Symbole narodowe na przestrzeni wieków” dla klas 4

· “Kahoot patriotyczny – Święto Niepodległości” dla klas 5 i 6

· Projekcje filmów: “Złodziejka książek” i “Życie jest piękne” dla klas 5, 6 i 7

· “Pokaz uzbrojenia wojska polskiego z przełomu dziejów” przygotowany przez nauczyciela historii z naszej szkoły Pana Arkadiusza Grudzińskiego.

 

Mamy nadzieję, że uroczystość ta zostanie w pamięci naszych uczniów, którzy w swoim sercu będą pielęgnować słowo ojczyzna i postępować w myśl sentencji marszałka Józefa Piłsudskiego :

„Gdy człowiek ma przed sobą kilka dróg, gdy męczy się i waha i nie wie, którą wybrać — niech wybiera drogę honoru, ta zawsze będzie właściwsza.”

 

Iwona Wójciuk

nauczyciel historii

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content