W hołdzie powstańcom z Michałowic!

  • W hołdzie powstańcom z Michałowic!
  • W hołdzie powstańcom z Michałowic!

23.11.2023 r. klasa 4 odwiedziła Cmentarz Powązkowski. Podczas wyjątkowej lekcji historii uczniowie złożyli kwiaty na kwaterze batalionu “Kiliński”. Był to wyraz hołdu zarówno od uczniów naszej szkoły, jaki i społeczności Michałowic. Podczas Powstania Warszawskiego w batalionie “Kiliński” walczyli mieszkańcy naszej miejscowości między innymi: podporucznik Zbigniew Maliński “Sławicz”, starszy strzelec Józef Ostrowski “Kartacz”, czy kapral Witold Janikowski “Vis”. 

Spacerując po Powązkach uczniowie odwiedzili również groby Batalionu “Zośka”, “Parasol” oraz mogiły osób ze świata kultury m.in. grób Juliana Tuwima. Czytając nazwiska i daty na grobach przeglądali karty historii. 

Nauczyciele, uczniowie i Społeczny Komitet dla Upamiętnienia Powstańców Warszawskich z Michałowic dziękują Urzędowi Gminy Michałowice za sfinansowanie wyjazdu oraz biało-czerwonej wiązanki kwiatów. 

Chwała bohaterom! 

Magdalena Korycka 

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content