Warsztaty międzykulturowe

W dniu 19 lutego 2019 r w klasach Id, Ic i IIb odbyły się „MIĘDZYKULTUROWE WARSZTATY DLA DZIECI”. Zajęcia prowadziły trenerki: psycholog międzykulturowy i pedagog z Polskiego Forum Migracyjnego.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali kilkoro „dzieci”, które przyjechały do Polski z różnych części świata. Głosem dzieci mówiły piękne, ręcznie robione lale. Dzieci zapoznały się z różnymi sposobami powitań i zwyczajami kulturowymi. Spotkanie warsztatowe było też okazją do rozmowy o tym, dlaczego ludzie opuszczają swoje kraje i szukają szczęścia w Polsce, dlaczego różnią się kolorem skóry i o czym marzą.

Do udziału w warsztatach w charakterze obserwatorów zaproszeni zostali też nauczyciele, którzy otrzymali bezpłatny dostęp do pakietu edukacyjnego p.t. „Cały świat w całej klasie” złożony z bajek międzykulturowych, scenariuszy całodziennych zajęć, zestawu kolorowanek. Na podstawie otrzymanych materiałów będzie można prowadzić z dziećmi kolejne zajęcia prezentujące kulturę, tradycje oraz troski i radości bohaterów z różnych stron świata.