Warsztaty po hasłem “Woda to życie”

  • Warsztaty po hasłem “Woda to życie”
  • Warsztaty po hasłem “Woda to życie”
  • Warsztaty po hasłem “Woda to życie”

W dniach 01-14.03.2023r w szkole odbyły się warsztaty pod hasłem „Woda to życie”, realizowane w ramach projektu „Działaj dla klimatu”.

Celem warsztatów było zainspirowanie dzieci do wykonania pracy konkursowej „Woda to życie”, jak również propagowanie wśród najmłodszych szacunku do wody, kształtowanie wiedzy na jej temat oraz kształtowanie nawyków czynnej ochrony środowiska.

Podczas przeprowadzonych warsztatów uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się jakie znaczenie ma woda dla ludzi, roślin oraz zwierząt. Sale lekcyjne przemieniły się w małe laboratoria. Uczniowie mieli okazję przeprowadzać różnego rodzaju doświadczenia. Dowiedzieli się o właściwościach, stanach skupienia i zanieczyszczeniach wody. Sprawdzaliśmy co tonie a co pływa, które substancje rozpuszczają się w wodzie, barwiliśmy wodę kolorami tęczy.

Ponadto dzieci śpiewały deszczowe piosenki, układały interaktywne puzzle, wykonywały ciekawe prace plastyczne, oglądały filmy edukacyjne o wodzie oraz wypełniały karty pracy.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content