XIX Rajd Pęcicki

  • XIX Rajd Pęcicki
  • XIX Rajd Pęcicki
  • XIX Rajd Pęcicki
  • XIX Rajd Pęcicki
  • XIX Rajd Pęcicki
  • XIX Rajd Pęcicki

29 września 2022r. odbył się XIX Rajd Pęcicki, upamiętniający 78 rocznicę boju pod Pęcicami. Uroczystość została zorganizowana pod patronatem Pani Wójt Gminy Michałowice Małgorzaty Pacheckiej, a uczestniczyli w niej kombatanci, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie wszystkich gminnych szkół.
Ósmoklasiści ze Szkoły w Michałowicach pod opieką nauczycieli udali się do Pęcic, idąc w Marszu Pamięci. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00. Poprowadziła ją Pani Jadwiga Jodłowska – Dyrektor Szkoły z Nowej Wsi. Złożone zostały wieńce oraz znicze. Po oficjalnych wystąpieniach wręczono nagrody za konkurs poetycki „Ci, co zginęli w walce”. Wyróżnienie w Konkursie literackim otrzymali uczniowie naszej szkoły: Karol Żak z kl. 7b oraz Olgierd Skubis z kl. 8f. Autorzy wyrecytowali wiersze w obecności zgromadzonych gości. Zuzanna Orzeł z kl. 6c zaśpiewała  piosenkę „Tchnienie Wolności”, Julia Małecka, Alicja Skibińska i Izabela Kamińska z kl. 4b wykonały piosenkę „Biały Krzyż”. Piękne głosy dziewczynek urzekły zgromadzonych gości. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszyscy udaliśmy się do pobliskiego parku, gdzie strażacy z OSP w Nowej Wsi przygotowali poczęstunek: grochówkę oraz gorącą  herbatę. Po wszystkich uroczystościach szczęśliwi wróciliśmy autokarem do szkoły.

Na uroczystości wszyscy uczestnicy wspominali tych, którzy polegli 78 lat temu. Chylimy czoła przed ich poświęceniem i ogromną ofiarą.

Organizatorzy

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content