Z bajką poznajemy inne kultury

24.11.2015r. już po raz drugi dzieci z kl. 0a miały okazję “Z bajką poznawać inne kultury”. Tym razem pani Marina Hulia zabrała najmłodszych na wyprawę do Iraku i Białorusi.

Najpierw za pomocą bajkowych łódek przenieśli się do Mezopotamii, a potem do współczesnego Iraku. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali zdjęcia dalekiego kraju. Każdy chciał z bliska zobaczyć jak wygląda książka pisana po arabsku, a dopełnieniem wszystkiego był film, w którym dzieci recytują alfabet arabski.

Następnie z wierszem J. Brzechwy “Lokomotywa” dzieci wyruszyły w dalszą podróż i tak dotarły do Białorusi. Jak zwykle Pani Marina nie zapomniała przynieść wielu ciekawych rekwizytów, dzięki czemu każdy chciał wziąć udział w inscenizacji bajki “Ziarenko miłości”. Dzieci tworzyły bajkową scenografię, a nauczyciele wraz z uczniami gimnazjum stali się aktorami. Historia autorstwa pani Mariny bardzo spodobała się najmłodszym.

Na zakończenie spotkania uczniowie przekazali przygotowane przez nich prezenty dla dzieci uchodźców oraz zaprosili naszego Gościa do wspólnego tańca dworskiego.

Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia z cyklu “Z bajką poznajemy inne kultury”.

Anna Kowalczyk – Wiśniewska

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content