Gmina Michałowice zaprasza do wspólnego świętowania 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości!

Dzień dobry, serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości!

W tym roku zapraszam Państwa do Michałowic i Komorowa, gdzie odbędą się pikniki zorganizowane z okazji Święta Niepodległości. W sobotę, 11  listopada br. w godz. 13:00-16:00 przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całych rodzin. W Komorowie o godz.14:30 odsłonimy popiersie Ignacego Jana Paderewskiego, na placu Jego imienia.

MICHAŁOWICE – plac przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki

Gośćmi naszego wydarzenia będą Józef Piłsudski i Ignacy Jan Paderewski wraz z małżonkami. Na plac przyjadą samochodem z epoki, którym w trakcie pikniku będzie można wybrać się na niedaleką przejażdżkę.

Ale to nie jedyna atrakcja, która przygotowaliśmy. Będzie wiele stanowisk z ciekawymi warsztatami, gdzie można będzie wykonać kokardy narodowe, otrzymać zaświadczenie do służby wojskowej, poznać sztukę pisania atramentem, pracować z reprintem kartki z okopów, a także odwiedzić stanowisko poczty polowej z gołębiami. Każdy będzie mógł wziąć udział w grze terenowej. Zaprosimy także na poczęstunek u Jadwigi, córki Józefa Piłsudskiego. Z gośćmi pikniku będzie można robić sobie zdjęcia.

Wspólnie będziemy śpiewać pieśni patriotyczne, a do ogrzania się będzie serwowana gorąca herbata i grochówka oraz słodki poczęstunek.

Link do wydarzenia: https://www.michalowice.pl/www,p1906132600

KOMORÓW – plac Ignacego Jana Paderewskiego

Piknik historyczny pt.: „Komorowski wehikuł czasu” odbędzie się już po raz trzeci. Jest on organizowany przez KGW „Dziewczyny z Komorowa” we współpracy z Zarządem Osiedla Komorów, Towarzystwem Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów “Komorowianie” i Komorowskim Towarzystwo Śpiewacze.

W programie m.in. pokaz musztry kawalerii konnej, występ chóru Komorowskiego Towarzystwa Śpiewaczego i wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, spektakl historyczny, koło fortuny i konkursy z nagrodami, pokaz filmu i wystawa o Ignacym Janie Paderewskim. Będzie także strefa rekwizytów z epoki, a także gastronomiczna. Na placu będziemy gościć Ignacego Jana Paderewskiego, a także znane osoby z epoki. Na zakończenie pikniku wspólnie zatańczymy poloneza, a harcerze zaproszą na ognisko.

W tym roku podczas pikniku w Komorowie czeka nas wyjątkowe wydarzenie – odsłonięcie popiersia Ignacego Jana Paderewskiego. Autorką rzeźby jest Pani Dorota Dziekiewicz- Pilich, a posag został wzniesiony ze środków budżetu obywatelskiego 2023. Odsłonięcie odbędzie się o godz. 14.30. W programie m.in.: wspólne śpiewanie hymnu, wystąpienie wójt gminy i inicjatorów budowy posągu oraz Wiesława Dąbrowskiego, dyrektora festiwalu Paderewskiego i fundacji Ave Arte, składanie wiązanek.

Link do wydarzenia https://www.michalowice.pl/www,p1187297394

 

Serdecznie zapraszam Państwa do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości.

Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice

 

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content