Zdrowie w naszych rękach

  • Zdrowie w naszych rękach
  • Zdrowie w naszych rękach
  • Zdrowie w naszych rękach
  • Zdrowie w naszych rękach

Obserwując młodzież szkolną łatwo można zauważyć, że odżywia się ona źle. Świadczy o tym widok wielu osób z nadwagą, chipsy, batoniki i słodzone napoje gazowane w rękach uczniów na przerwach szkolnych.

Statystyki alarmują o wzroście zachorowalności na choroby układu krążenia, nowotwory i cukrzycę coraz młodszych ludzi. W związku ze świadomością tych zjawisk ważne jest już od najmłodszych lat uczyć w szkole zasad zdrowego odżywiania się.

W naszej szkole odbywają się cyklicznie zajęcia warsztatowe prowadzone przez p. Annę Sołowiow. Mają one na celu pokazanie uczniom zalet świadomego odżywiania się, uczenie ich dokonywania wyboru między tym, co zdrowe i odżywcze, a szkodliwe – choć smaczne.
Cykl zajęć obejmuje następujące zagadnienia:
• cukier – nie dziękuję,
• piję wodę na zdrowie,
• nie słodzę i nie solę,
• kupuje mądrze,
• zdrowe przekąski.

Beata Czyżewska

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content