Żywa lekcja historii w klasach 4 i 6

  • Żywa lekcja historii w klasach 4 i 6
  • Żywa lekcja historii w klasach 4 i 6
  • Żywa lekcja historii w klasach 4 i 6
  • Żywa lekcja historii w klasach 4 i 6
  • Żywa lekcja historii w klasach 4 i 6
  • Żywa lekcja historii w klasach 4 i 6
  • Żywa lekcja historii w klasach 4 i 6

19 grudnia 2023 r. uczniowie z klas czwartych i szóstych mieli  okazję uczestniczyć  w żywej lekcji historii poprowadzonej przez przedstawicieli Szkoły Rycerskiej Kerin.

Prowadzący spotkanie przybliżyli widzom z klas czwartych wygląd średniowiecznych rycerzy, elementy uzbrojenia i ceremonię pasowania na rycerza. Opowieści przeplatane były scenkami, w których aktorami byli sami uczniowie, którzy wcielili się w rolę dzielnych rycerzy, a towarzyszyły im urocze damy dworu.

Natomiast uczniowie z klas szóstych przenieśli się w czasy Rzeczpospolitej Obojga Narodów i wysłuchali opowieści o potędze polskiej husarii i wojnach toczonych w siedemnastym wieku. Chętne osoby mogły założyć tradycyjny strój szlachecki oraz zbroję husarską i spróbować swoich sił we władaniu szablą.

Nasza młodzież z zainteresowaniem słuchała ciekawostek historycznych, a dzięki tym zajęciom przekonała się, że historii można się uczyć nie tylko siedząc w szalonej ławce.

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content