Akcja Żonkile 2021

Nasza szkoła bierze w tym roku udział w Akcji Żonkile upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. W tym roku obchodzimy 78 rocznicę tego wydarzenia. 
Z tej okazji 19 kwietnia przed szkołą przygotowana będzie tablica z papierowymi żonkilami, które każdy przechodzień będzie mógł zabrać dla siebie. Jest to nawiązanie do akcji prowadzonej w Warszawie, podczas której rozdawane są żółte, papierowe żonkile wykonane przez wolontariuszy.
Oprócz papierowych kwiatów planujemy też rozdawać żywe żonkile. Ustawimy je pod tablicą , tak by każdy mógł wziąć jednego.
Jeśli chcieliby Państwo wesprzeć akcję i przynieść żywe kwiaty, będziemy wdzięczni.
Żonkile zbierane będą w sobotę i niedzielę – 17 i 18 kwietnia. Wystawimy w tym celu przy wejściu A wiadra z wodą.
Z góry dziękujemy za wsparcie akcji.
W poniedziałek 19 kwietnia ZAPRASZAMY  do szkoły  (wejście C  na dzieciniec szkoły od ul. Raszyńskiej). Będzie można podziwiać wykonane przez naszych szkolnych wolontriuszy  oraz pracowników szkoły papierowe żonkile, które będą rozdawane w ramach akcji wraz  żywymi kwiatami.
Link do akcji ogólnopolskiej: AKCJA ŻONKILE 2021
W celu upamiętnienia powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia o godz. 12.00 na terenie Gminy Michałowice zostaną uruchomione syreny alarmowe.  Mieszkańcy gminy symboliczną minutą ciszy uczczą pamięć poległych.

Program wydarzeń edukacyjnych 19 kwietnia:

  • 08:00 – premiery materiałów na kanale YouTube: słuchowisk na podstawie opowiadań: “Pamięć drobinek” Zofii Staneckiej oraz “Historia z pewnej ulicy” Justyny Bednarek dla uczniów i uczennic klas 1-3 szkoły podstawowej, filmu „Będę pisać” dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej oraz filmu “Muranów – Dzielnica Północna” dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.
  • 09:30 – premiera filmu “Będę pisać” dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkoły podstawowej na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.
  • 11:00 – premiera filmu “Muranów – Dzielnica Północna”  dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN.
Dyrekcja i Organizatorzy

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content