Druga rocznica śmierci Jana Pawła II

Msza Święta upamiętniająca drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II rozpoczęła się o godzinie ósmej w kościele parafialnym w Michałowicach. Celebrował ją ks. prałat Leon Firlej. Homilia została poświęcona osobie Jana Pawła II, zwłaszcza jego młodzieńczym latom. Został on ukazany jako wzór do naśladowania dla wszystkich ludzi: dzieci, młodych, starszych i najstarszych. Uczniowie klas piątych i szóstych przedstawili program poetycko – muzyczny przygotowany pod kierunkiem s. D.Zajkowskiej, a oparty na wierszach Karola Wojtyły. Piękną oprawę muzyczną zapewnił zespół „Dzwoneczki”, na gitarze grała p. Agnieszka Sokół.
Po zakończonych uroczystościach w Kościele wszyscy zebrani udali się do budynku szkoły, by przed tablicą pamiątkową złożyć kwiaty i zapalić znicze. Na każdej przerwie wartę honorową trzymały zuchy.

Słowa Jana Pawła II niech będą naszym drogowskazem.

Ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem…
ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał,
aby poprzez wszystko co ma, co posiada,
umiał bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również umiał bardziej być,
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich.

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię Jana Pawła II.

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content