Nadanie imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Michałowicach 16.10.2006r.

Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej rozpoczęła o 9.30 msza św. w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Michałowicach. Mszę celebrował kardynał Józef Glemp Prymas Polski. Przybliżył zebranym wartości, które głosił Jan Paweł II.
Mszy świętej towarzyszyły poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i ZHP Hufca Pruszków.
Zespół „Dzwoneczki” stworzył piękną oprawę muzyczną uroczystości.
Uczniowie Szkoły na ręce Kardynała złożyli kielich mszalny i komplet ornatów dla polskiej parafii na Wschodzie oraz słodycze i sprzęt sportowy dla dzieci z Domów Dziecka.
Następnie dostojni goście udali się do Szkoły, gdzie została odsłonięta przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Mariusza Kądziołkę tablica pamiątkowa z przepięknym portretem Jana Pawła II.
Prymas Józef Glemp poświęcił tę tablicę oraz na ręce dyrektora Zespołu Szkół w Michałowicach wręczył cztery tomy dzieł zebranych Jana Pawła II (tomów tych będzie 27 – jeden tom na jeden rok pontyfikatu, a kolejne tomy szkoła będzie otrzymywała w momencie ich ukazywania się).
Dalszą część uroczystości kontynuowano na hali sportowej. Pan Paweł Zacny zastępca przewodniczącego Rady Gminy odczytał Uchwałę Rady Gminy w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej w Michałowicach.
Mowę powitalną wygłosił Dyrektor Zespołu Szkół p. Andrzej Olęcki. Przypomniał, że w tym roku Szkoła Podstawowa obchodzi 55 –lecie swego istnienia. Postanowiono ten fakt uczcić w sposób szczególny – nadając szkole imię wybitnego Polaka – Ojca Świętego Jana Pawła II.
Chcielibyśmy wychowywać młode społeczeństwo w duchu przesłania papieskiego: Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. – to znaczy pracujcie nad sobą, doskonalcie się dla siebie i innych, bądźcie odpowiedzialni, wierni ogólnoludzkim wartościom przekazywanym przez Ojca Świętego Jana Pawła II.
Pani wizytator p. Elżbieta Bąkowska odczytała list Mazowieckiego Kuratora Oświaty, w którym życzył całej społeczności szkolnej owocnej współpracy i wytrwałości w dążeniu ku wartościom i ideałom szczególnie cenionym przez Jana Pawła II.
Wójt Gminy Michałowice p. Roman Lawrence, podkreślił w swoim przemówieniu, że nie ma chwalebniejszego dla naszej michałowickiej szkoły imienia niż imię największego z Polaków – Jana Pawła II.
Proboszcz ks. Leon Firlej wyraził przekonanie, że cała społeczność szkolna będzie starać się być godna imienia swojego Patrona w zabawie, nauce i pracy.
W czasie tej uroczystości odbyło się także ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Uczniowie z klas V i VI pod kierunkiem p. R. Zarychty przygotowali program artystyczny Jan Paweł II- wielki człowiek i autorytet.
Na pamiątkę nadania imienia szkole każda klasa otrzymała portret Jana Pawła II.
Na koniec wspólnie odśpiewano ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barka” intonowaną przez
p. A. Stencką, p. Z.Tolak i p. M.Glinicką.

Uroczystość pozostawiła wszystkim niezapomniane wrażenia i przeżycia.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content