Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Nasza szkoła dołączyła do projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa.
ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Udział w projekcie ESA jest możliwy dzięki zaangażowaniu Urzędu Gminy Michałowice.

W ramach projektu ESA w naszej szkole podejmowane będą odpowiednie działania edukacyjne dla uczniów i rodziców. W trakcie zajęć, spotkań i warsztatów ich uczestnicy otrzymają informacje na temat smogu i jego konsekwencji zdrowotnych, a także wskazówki, co każdy z nas może zrobić, aby jakość powietrza, którym oddychamy, była lepsza.
Wychowawcy klas 0-8, nauczyciele przedmiotów przyrodniczych oraz uczniowie klas 4-8 uzyskają dostęp do platformy e-learningowej eduESA. Zgromadzone tam materiały są podzielone na etapy edukacyjne oraz dostosowane do wieku i możliwości odbiorców. Dla uczestników przygotowane zostały e-lekcje o tym, skąd się biorą zanieczyszczenia w powietrzu, jak wpływają na nasze zdrowie oraz jak im przeciwdziałać. Uczniowie klas 4-8 będą mogli uzyskać certyfikaty poświadczające zdobytą wiedzę o ochronie powietrza.

Nasza szkoła wyposażona jest w miernik jakości powietrza. Dane zostają zbierane i prezentowane na stronie projektu www.esa.nask.pl  Po oznaczeniu szkoły gwiazdką można zobaczyć naszą szkołę na górze listy placówek biorących udział w projekcie i dzięki temu sprawdzić jakość powietrza w okolicach szkoły!
Ocenę jakości powietrza możesz sprawdzać codziennie również na naszej stronie internetowej klikając w widget ESA.

Będziemy Was na bieżąco informowali o kolejnych krokach podjętych w ramach tego projektu.
Nasza wiedza na temat ochrony czystości powietrza na pewno wzrośnie i  pomoże kształtować wśród uczniów postawę odpowiedzialną za środowisko, w którym żyjemy.

Więcej dowiesz się na esa.nask.pl/o-projekcie.

 

Weź nie truj

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content