IX edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej “Śpiewamy dla Ojczyzny”

Serdecznie zapraszamy chętnych Uczniów do wzięcia udziału w IX edycji Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej “Śpiewamy dla Ojczyzny”.

Poniżej regulamin:

I. Organizator:
p. Karina Walter
p. Anna Hababicka
II. Cele konkursu:
– wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych;
– wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej;
– uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej
– kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych;
– pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny;
– propagowanie obchodów świąt narodowych.
III. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach
IV. Uczestnicy:
Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe:
– uczniowie klas 0-I
– uczniowie klas II-III
Utwory mogą być wykonywane solowo lub w zespołach wokalnych (maksymalnie 4 osobowych)
V. Zasady Konkursu:
Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:
I etap – klasowy – odbędzie się w terminie 6.11.2024r. podczas lekcji. Dokładne godziny przesłuchań uzależnione będą od ilości zgłoszeń i zostaną podane na dwa dni przed rozpoczęciem etapu.
II etap – „Koncert laureatów” odbędzie się podczas obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Prezentacja utworów wyłącznie w języku polskim z podkładem muzycznym dostarczonym na pendrive lub a’cappella;
Czas trwania jednego utworu nie może przekroczyć 4 minut
Organizatorzy konkursu zapewniają nagłośnienie.
VI. Zgłoszenia uczestników:
Zgłoszenia solistów oraz grup wokalnych do konkursu należy dokonać najpóźniej do dnia 25.10.2024r. w formie papierowej do p. Kariny Walter (sala A103) Regulamin oraz karta zgłoszenia znajduje się na stronie szkoły oraz będzie dostępna w formie papierowej u p. Kariny Walter (sala A103).
VII. Kryterium oceny stanowić będzie:
• Dobór repertuaru;
• Interpretacja utworów i ogólny wyraz artystyczny;
• Innowacje artystyczne;
• Wrażenie artystyczne;
• Muzykalność i warunki głosowe wykonawców

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Organizatorzy:
p. Karina Walter