Jak spędzić Dzień Ziemi? Proponują nauczyciele przedmiotów przyrodniczych

Z okazji Dnia Ziemi przypomnijmy sobie, co każdy z nas może praktycznego robić, aby chronić Naszą Ziemię – środowisko w którym żyjemy – swoje najbliższe otoczenie.

Otóż .. na pewno macie swoje ulubione miejsca, gdzie chodzicie na spacery, wycieczki – las, park, osiedlowe najbliższe uliczki, gdzie otoczenie nie zawsze jest należycie zadbane. Często a szczególnie teraz, kiedy nie jest rozwinięta jeszcze w pełni zieleń, widzimy rażące obrazy – porzucone odpady, których w tym miejscu nie powinno być.
Jeśli wiele osób zrobi chociaż trochę np. pozbiera odpady w swoim najbliższym otoczeniu to w sumie zrobimy już bardzo wiele.

Proponujemy więc, aby samodzielnie, z rodziną lub z paczką znajomych w ramach spaceru i odpoczynku od ekranów, wziąć ze sobą rękawiczki, worek i zebrać śmieci, które gdzieś koło Was szkodzą przyrodzie i szpecą piękno wiosennego krajobrazu.

Możecie udokumentować tę swoją małą WIELKĄ akcję robiąc zdjęcia w terenie „PRZED” oraz „PO” lub też „SOBIE W AKCJI”. Takie zaangażowanie jest bardzo potrzebne, pouczające i zasługuje na dużą pochwałę, dlatego za takie udokumentowane akcje otrzymacie POCHWAŁY podnoszące oceny
z zachowania.

Zdjęcia z wykonanych akcji (w ilości 2-3 szt.) można przesłać do swojego wychowawcy w dniach 22 – 28 kwietnia. Ciekawe i dobre jakościowo znajdą się na szkolnym FB oraz stronie internetowej.

Łączmy się we wspólnym działaniu mimo rozdzielenia 😊

Czy ja mogę coś zrobić dla Ziemi?
Czy mój mały wkład ma jakiekolwiek znaczenie przy ogromie zniszczeń na Ziemi?

TAK, tak i jeszcze raz tak.

Jeśli każdy z nas robiłby dla planety jedną małą rzecz dziennie, byłoby to odczuwalne na całej Ziemi np. rezygnacja z butelek plastikowych czy z torebek foliowych. Nie jest to trudne, trzeba tylko chcieć. Już dziś podejmij wyzwanie.

Coraz popularniejsza staje się idea Zero Waste, co dokładnie znaczy “zero odpadów”, „zero marnowania”.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Zero Waste

Organizacja WWF na co dzień zajmuje się ochroną przyrody. Przyświeca jej założenie, że myśląc globalnie, należy działać lokalnie. WWF Polska koncentruje się na naszym krajowym bogactwie przyrodniczym. Polskie środowisko naturalne należy do najbardziej unikatowych w skali Europy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji  WWF Dzień Ziemi.

Polecamy również obejrzenie prezentacji.

https://youtu.be/TIfqIuESi8g 

Zapraszamy również do wzięcia udziału w warsztatach

Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu – warsztaty online-skonwertowany

Z wiosennym pozdrowieniem 😊

Zespół nauczycieli przedmiotów przyrodniczych

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content