Język polski krok po kroku…

Zajęcia języka polskiego dla obcokrajowców odbywają się w naszej szkole w wymiarze 8h tygodniowo. Od 26 października zajęcia mają formę zdalną.
Uczęszcza na nie łącznie 15 uczniów pochodzących z różnych krajów, najczęściej z Białorusi i Ukrainy. Dzieci reprezentują różny poziom opanowania naszego języka. Języka polskiego uczą się chętnie i z zapałem.
Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli panią Emilię Chmielewską – Sobiera i Panią Annę Kaczorowską. Ponadto, dzięki współpracy z Fundacją Polskie Forum Migracyjne, zajęcia z niektórymi naszymi uczniami prowadzi asystentka międzykulturowa pani Larysa oraz inni wolontariusze. Od grudnia 2020 r. rozpoczynamy współpracę z wolontariuszem posługującym się językiem Wietnamskim.
Współpracę z Fundacją rozwinęła w naszej szkole Pani Katarzyna Traczyk – lider zespołu ds. obcokrajowców. Dzięki porozumieniu zawartym z Dyrekcją wolontariusze z powodzeniem pomagają w pokonaniu barier językowych i kulturowych, a nasi nauczyciele wdrażają dzieci w tajniki języka polskiego, aby mogły radzić sobie na lekcjach i w życiu codziennym. Istotna jest również współpraca z wychowawcami, na barkach których leży wsparcie ucznia i wdrożenie go w życie klasy. Nie zawsze jest to łatwe, ale za to możliwe dzięki wielotorowym działaniom.
https://forummigracyjne.org/projekty

Login

Welcome! Login in to your account

Pamiętaj mnie Lost your password?

Lost Password

Skip to content